Harmony XL PRO/ ALMA Medical

KATEGORIA URZĄDZENIA /

REGENERACJA / Harmony XL PRO / ALMA

 Harmony XL Pro to multiaplikacyjna platforma laserowa najnowszej generacji. Obsługuje różne typy laserów i innych źródeł światła takich jak: laser Er: YAG 2940 nm, Er: Glass 1540 nm, Q-Switch 1064nm i 532 nm, Nd:YAG 1064 nm, światło podczerwone NIR, IPL, UV, LED, ultradźwięki Impact i Dye Vl.

Harmony XL PRO umożliwia łączenie różnych typów laserów i technologii podczas jednej procedury zabiegowej. Techniki łączone zdecydowanie zwiększają skuteczność zabiegów. Platforma Harmony XL PRO to korzyść z doboru odpowiedniego lasera dostosowanego do problemu pacjenta. To użytkownik komponuje urządzenie dostosowane do potrzeb swoich pacjentów i charakteru swojej działalności, wybierając spośród ponad 30 głowic.

Harmony XL PRO dzięki możliwości rozbudowy pozwala na rozwój prowadzonej działalności na szybko rozwijającym się rynku medycyny estetycznej.

 TECHNOLOGIA:

 • System multiaplikacyjny

 • Ponad 65 wskazań potwierdzonych certyfikatem FDA

 • Możliwość rozbudowy urządzenia w czasie

 • Kompleksowe podejście do pacjenta

 • Możliwość łączenia technologii dla maksymalizacji efektów

 • Skuteczność potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi

 WSKAZANIA

Harmony XL PRO ma ponad 65 wskazań potwierdzonych certyfikatem FDA. Między innymi:

 • Resurfacing skóry: redukcja zmarszczek, blizn, rozstępów

 • Zmiany pigmentacyjne

 • Melasma

 • Zmiany naczyniowe

 • Lifting skóry

 • Epilacja

 • Leczenie grzybicy paznokci

 • Trądzik

 • Łuszczyca i bielactwo

 TESTIMONIALS

Dr n.med. Mariusz Ciemerych
lekarz medycyny estetycznej, chirurg, urolog

Laser iPixel w Harmony XL Pro jest laserem frakcyjnym ablacyjnym. Jego wyjątkowe działanie powoduje powstanie w skórze uszkodzeń wielkości pixeli, co skutkuje rozpoczęciem procesów regeneracyjnych (namnażają się włókna kolagenowe, powstają nowe struktury skóry). Działając głowicą lasera na wybrany fragment skóry pacjenta, powoduję powstawanie mikrourazów (zewnętrzna warstwa naskórka zostaje naruszona) poprzez odparowanie wody, a w konsekwencji złuszczanie naskórka. Niedoskonałości skóry zostają spłycone, skóra odzyskuje jędrność, a w głębszych warstwach zaczynają zachodzić procesy naprawcze. Ten typ lasera często stosuję w Klinice Arte Derm u pacjentów w przypadku problemów takich jak rozstępy, blizny potrądzikowe, drobne zmarszczki, przebarwienia, rozszerzone pory. Po serii zabiegów pacjenci zgłaszają spłycenie zmarszczek, poprawę kolorytu skóry i jej elastyczności.

Laser Alma Harmony Clear Lift jest laserem frakcyjnym, nieablacyjnym. Clear Lift chętnie stosuje w Klinice Arte Derm u pacjentów oczekujących szybkich efektów w postaci widocznego odmłodzenia skóry (zregenerowana, sprężysta, rozświetlona). Bruzdy i zmarszczki zostają zniwelowane, a w głębszych warstwach rozpoczynają się procesy naprawcze (odbudowa włókien kolagenowych). Zastosowanie metody nieablacyjnej sprawia, że nie zostaje naruszona ciągłość naskórka, a więc zewnętrzna warstwa nie jest uszkadzana, dzięki temu zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Clear Lift działa na zasadzie połączenia dwóch rodzajów lasera: Nd:Yag i Pixel Q Switch. Urządzenie wywołuje w tkance efekt fotoakustyczny powodując mikrouszkodzenia, dzięki temu dochodzi do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Doskonale sprawdza się w przypadku blizn, rozstępów czy melasmy. Likwiduje przebarwienia, poprawia koloryt, napięcie i gęstość skóry.

Dr n. med. Maciej Krajewski

iPixel to unikalna metoda rozbicia lasera na punkty (pixele), które w postaci mikrokolumn penetrują tkankę poddawaną zabiegowi. Efektem tego jest intensywne pobudzenie skóry do regeneracji. Odstępy między poszczególnymi punktami – nienaruszona tkanka, służy bezpieczeństwu zabiegu ale także przyspieszeniu procesów odbudowy. Intensywność tego zabiegu ma szczególne znaczenie w przypadku blizn i rozstępów, gdzie naszym celem jest przywrócenie elastyczności i wygładzenie struktury skóry.

DyeVL to wyjątkowa metoda światła pulsacyjnego, której zadaniem jest działanie na problemy skórne typu pajączki, przebarwienia, rumień. Szereg zastosowań pozwala naszym pacjentom cieszyć się piękną skórą o jednolitym kolorycie. Szybkie i komfortowe zabiegi zamykania naczyń czy usuwania przebarwień umożliwiają natychmiastowy powrót do codziennych czynności, a zadowalające efekty można osiągnąć już po pierwszym zabiegu.

Dr n. med. Igor Michajłowski

W dzisiejszych czasach dla wielu pacjentów liczy się nie tylko krótki czas zabiegu, ale też niewielki okres rekonwalescencji. Laser Harmony XL ClearLift (Pixel Q-Switch) zapewnia, że będzie on skrócony do minimum. Dzięki temu po krótkim zabiegu, który jest bezbolesny i przeprowadzany bez znieczulenia, zmarszczki zostają zredukowane, a kolagen zregenerowany, co pozwala na walkę ze starzeniem się skóry i przedłużenie jej witalności.

Laser Harmony XL Er:YAG ten laser frakcyjny używany jest w likwidacji zmarszczek oraz blizn, ale przede wszystkim przy odmładzaniu skóry. Łączy bowiem skuteczność z szybką regeneracją i szybkim gojeniem się ranek powstałych po zabiegu. Jak wszystkie lasery serii Harmony jest też całkowicie bezpieczny dla pacjenta. Najczęściej usuwa się nim blizny potrądzikowe, blizny pourazowe, rozstępy, ale według mnie nieodzowny jest też przy odmładzaniu skóry.
Laser Harmony XL Dye-VL dzięki temu można wykonać wiele zabiegów medycyny estetycznej, między innymi usunąć rumień oraz przebarwienia Łączy ze sobą możliwości światła laserowego oraz IPL, co przekłada się na krótki czas ekspozycji wysokiej energii. To z kolei gwarantuje na skuteczność oraz zmniejszenie ryzyko, czyli te cechy, które są najbardziej pożądane zarówno przez pacjentów, jak i lekarzy.

Michael H. Gold, M.D. Dyrektor medyczny, Gold Skin CareCenter, Nashville TN, USA

„Alma ClearLift, jako pierwszy laser frakcyjny Q Switched, jest wysoce skuteczny w leczeniu zmian pigmentacyjnych o różnym stopniu i głębokości.”

 Prof. dr Uwe Paasch Uwe Paasch Katedra Dermatologii, Uniwersytet w Lipsku, Niemcy

„Jednoczesne stosowanie głowic ClearLift i ClearSkin na pacjentach jest o wiele bardziej skuteczne, ponieważ wielu pacjentów boryka się jednocześnie z problemami zarówno starzenia się skóry, jak i trądziku – aktywnych lub pozostawiających blizny. Przed każdym zabiegiem mogę ocenić skórę pacjenta i określić właściwy protokół, aby zdecydować, jaka będzie najlepsza kombinacja. Mam również swobodę zmian podczas zabiegu.”

 Dr med. Pablo Naranjo Dyrektor medyczny Elite Laser Clinic & Laser Unit w NISA Hospital w Madrycie, Hiszpania

„Mam spore doświadczenie z różnymi technologiami i głowicami, ale ClearSkin w Harmony XL PRO zdecydowanie oferuje coś wyjątkowego. Wysoki poziom energii umożliwia znacznie efektywniejsze zabiegi, a efekty są wyraźnie widoczne. To znaczący postęp, który dodaje prawdziwej wartości mojej klinice i znacznie poprawia wyniki dla moich pacjentów.”

Więcej na stronie

www.itpsa.pl