Liftera Advance

Firma Nova Group wprowadziła na rynek rewolucyjne urządzenie, w dziedzinie liftingu twarzy i ciała, wykorzystujące najnowocześniejszą technologię HIFU.

Lifting przy wykorzystaniu urządzenia Liftera Advance to nieinwazyjny zabieg liftingująco-modelujący okolice twarzy, szyi i ciała. Jest to również pierwszy zabieg, wykorzystujący oryginalną Technologię Dyfuzji Termalnej (TDT™), czyli technologię przeciwstarzeniową, która przyspiesza przebudowę kolagenu, poprzez silne, równomierne podgrzewanie włókien kolagenowych w warstwie skóry właściwej. Wykorzystuje skoncentrowane ultradźwięki wysokiej częstotliwości (HIFU) z szybkością 10 Hz, które nie uszkadzają warstwy powierzchniowej skóry.

Cechą wyróżniającą urządzenie Liftera Advance od innych, jest możliwość wykorzystania 2 rodzajów głowic w ramach jednej procedury zabiegowej – rękojeści liniowej (Line Type) oraz opatentowanej (nr. patentu 0068/QCO-DM/041-2018) rękojeści punktowej typu Pen, której promień tylko 8mm zapewnia minimalną powierzchnię kontaktu – dzięki temu możliwe jest osiągnięcie maksymalnej dokładności zabiegu, ale i jego bezpieczeństwa, jak również skuteczne opracowanie najbardziej skomplikowanych i trudno dostępnych obszarów twarzy (jak np. okolica oka) i ciała, niemożliwych do opracowania tradycyjnym aplikatorem liniowym.

Dzięki zastosowaniu specjalnie dobranych silników cyfrowych, wartość podawanej energii do tkanki posiada bardzo wysoką dokładność, dzięki czemu użytkownik może mieć pełne zaufanie do stosowanych parametrów.

W zakresie liftingu i modelowania twarzy warstwa skóry i warstwa SMAS, które są celem zabiegu, poddane są działaniu energii cieplnej, przy wykorzystaniu dwóch efektów: techniki mikro-ogniskowania i dyfuzji, aby równomiernie dostarczyć efekt termiczny, do wszystkich warstw skóry. Z kolei podczas ujędrniania i konturowania ciała Technologia TDT™ służy do efektywnego skupiania dyfuzji energii cieplnej, na trzech głębokościach tłuszczowej tkanki podskórnej. Tkanka tłuszczowa jest redukowana, pod wpływem energii termalnej oraz absorbowana przez dużą ilość makrofagów. Dzięki tej technologii można efektywnie uzyskać odpowiednią wartość energii cieplnej w różnych warstwach skóry i tkanki podskórnej, co znajduje skuteczne zastosowanie w zabiegach takich jak: lifting skóry twarzy, poprawa napięcia skóry, modelowanie i kształtowanie sylwetki.

 

Więcej informacji:

Nova Group

www.novagroup.pl