Mesopeel Jessner

Kultowy piling o bardzo szerokim zastosowaniu w zabiegach dermatologicznych oraz estetycznych, bardzo dobrze tolerowany przez wszystkie typy skór w tym wrażliwe naczyniowe, piling o statusie wyrobu medycznego kl.I działanie antiaging : I i II stopień starzenia skóry: niwelowanie drobnych zmarszczek, przywrócenie jędrności, rozjaśnienie i ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa nawilżenia skóry dzięki zawartości kwasu mlekowego działanie depigmentujące: przebarwienia powierzchniowe i naskórkowe zmiany barwnikowe indukowane szkodliwym promieniowaniem UV oraz przebarwienia powstałe w wyniku zmian hormonalnych w tym menopauzy.

Skład: kwas salicylowy 14% + kwas mlekowy 14% + kwas cytrynowy 8%, pH 1.5, formuła hydroalkoholowa, objętość 50ml,

Kwas salicylowy – jest betahydroksykwasem o właściwościach silnie lipofilowych, dzięki czemu reguluje pracę gruczołów łojowych (zmniejsza łojotok),działa komedolitycznie – wspomaga usuwanie zaskórników, oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu wyprysków. Znajduje zastosowanie w terapiach przeciwtrądzikowych z uwagi na silne działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwzapalne. Ponadto kwas salicylowy stymuluje odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco i odmładzająco. Redukuje niedoskonałości (rozszerzone pory, drobne zmarszczki) i przebarwienia, zwiększa napięcie skóry oraz rozjaśnia jej koloryt.

Kwas mlekowy – jest alfahydroksykwasem, w naturalny sposób poprawia nawilżenie skóry, indukuje syntezę ceramidów w naskórku oraz stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastylowych w skórze właściwej, dzięki czemu skóra staje się grubsza, jędrna i bardziej sprężysta. Kwas mlekowy działa również keratolitycznie, przeciwzapalnie i wybielająco (hamuje proces melanogenezy poprzez inhibicję aktywności tyrozynazy).

Kwas cytrynowy – należy do grupy alfahydroksykwasów. Wykazuje działanie keratolityczne, dzięki czemu usuwa przebarwienia i działa rozjaśniająco na skórę.

URGO Aesthetic

http://www.urgopolfalodz.pl/