Perły Dermatologii Estetycznej 2016

logo perla DE 2016

 1. Najlepszy preparat do mezoterapii

Mesohyal MesoesteticMesohyal Mesoestetic

Mesohyal to najbardziej kompleksowa i szeroka gama wyrobów medycznych certyfikowanych CE klasy III, służących do podania śródskórnego w zabiegach na twarz i ciało. To plastyczne, bezpieczne i wydajne w użyciu preparaty, z powodzeniem wykorzystywane w różnorodnych zabiegach min. anti-aging. Mogą być stosowane samodzielnie lub jako składowe zindywidualizowanych koktajli dla zabiegów na różne partie ciała. Dają natychmiastową i długotrwałą poprawę wyglądu skóry.

Kwas hialuronowy, który jest podstawowym składnikiem skóry, jest także sercem całej linii mesohyal i jej głównym składnikiem aktywnym. Kwas hialuronowy posiada zdolność wiązania wody w skórze, dostarczany za pomocą mezoterapii rekompensuje utratę naturalnego kwasu hialuronowego.
W linii mesohyal kwas hialuronowy występuje w nieusieciowanej formie. Produkt nie jest pochodzenia zwierzęcego.

Produkty gamy mesohyal? zawierają kwas hialuronowy w połączeniu z różnymi substancjami aktywnymi takimi jak: witaminy, koenzymy i aminokwasy, itp., które są dobrze tolerowane, doskonale wchłaniają się i integrują w skórze właściwej. Dostarczanie tych substancji wspomaga produkcję kolagenu i elastyny, przywracając gęstość skórze.

mesohyal KWAS HIALURONOWY: Intensywne nawilżenie i odmłodzenie skóry

Preparaty mesohyal posiadają certyfikat CE, który potwierdza ich zgodność z dyrektywą Rady Europejskiej MDD 93/42/EWG w sprawie wyrobów medycznych. Znak CE gwarantuje jakość produktu oraz jego bezpieczeństwo wynikające z procedur i poprawności wszystkich procesów tworzenia produktu: od opracowania formuły produktu po jego produkcję, marketing i dystrybucję.

Efektem tego działania są produkty, które są bezpieczne i optymalne do stosowania w wyznaczonych wskazaniach.

mesoestetic? Pharma Group posiada certyfikat jakości ISO 13485:2012, poświadczający zgodność z wymaganiami systemu zapewnienia jakości, określonymi w dyrektywach w sprawie wyrobów medycznych.

Bio Profil Polska, www.bioprofil.pl

NCTF 135HANCTF 135 HA

NCTF135HA? (Czysty Biologicznie Czynnik Naprawy Komórkowej) to zarejestrowany do iniekcji preparat, o zapewniającej bezpieczeństwo sterylności klasy A. Opatentowany skład, zapewniający wyjątkową skuteczność preparatu, to połączenie kwasu hialuronowego z 53 aktywnymi składnikami: 12 witaminami, 23 aminokwasami, 6 koenzymami, 6 minerałami, 5 kwasami nukleinowymi i 1 antyoksydantem. Preparat ma udowodnione działanie nawilżające (+132%), wygładzające zmarszczki (+72%), poprawiające elastyczność skóry (+103%) i rozświetlające skórę (+144%). Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Rekomendowana jest sesja 3 zabiegów co 2 miesiące. Opakowanie produktu zawiera 5 ampułek 3ml preparatu, strzykawki oraz zestaw igieł do pobierania oraz podawania preparatu, co zapewnia pełen komfort dla lekarza. NCTF135 HA? może być łączony z innymi terapiami estetycznymi: zabiegami wypełniającymi, peelingami, terapią laserem.

Filorga Poland, www.filorga.net.pl

 Neauvia Organic Hydro DeluxeNeauvia Organic Hydro Deluxe

Innowacyjny preparat do mezoterapii Neauvia Organic Hydro Deluxe to organiczny, wchłanialny preparat najnowszej generacji o potwierdzonym klinicznie bezpieczeństwie stosowania. Neauvia Organic Hydro Deluxe jest połączeniem naturalności i zaawansowanej technologii. Produkt jest dobrze tolerowany przez organizm ludzki co potwierdzają przeprowadzone badania kliniczne. Mezoterapia Neauvia już po pierwszym zabiegu daje efekt wyraźnego nawilżenia i zagęszczenia skóry, oraz napięcia i pobudzenia do produkcji kolagenu.

Neauvia Organic Hydro Deluxe posiada innowacyjny skład, który wpływa na jakość zabiegu. Przede wszystkim zawiera najczystszą formę kwasu hialuronowego, który dodatkowo występuje w najwyższym stężeniu na rynku 18mg/ml. Marka wykorzystała nowatorską technologię pozyskania kwasu, która przebiega wyłącznie w środowisku wodnym, bez użycia chemicznych rozpuszczalników, co właśnie gwarantuje otrzymanie najczystszej postaci kwasu. Marka zastosowała tę metodę ze względu na zwiększone bezpieczeństwo stosowania.

Kolejny składnik to hydroksyapatyt wapnia w stężeniu 0,01%, biostymulator, naturalnie występujący w organizmie, który pobudza skórę do produkcji kolagenu. Połącznie kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu widocznie poprawia elastyczność i gęstość skóry, nadając jej blask i rozświetlenie.

Preparaty Neauvia Organic Hydro Deluxe można stosować do korekty zmarszczek i polepszenia nawilżenia skóry. Dla uzyskania optymalnych rezultatów należy przyjąć serię 3-4 zabiegów w odstępach 3-tygodniowych. Po zakończeniu serii warto jest zaproponować pacjentowi zabieg ?przypominający? po pół roku od zakończenia terapii aby utrzymać efekt jeszcze dłużej. Nie należy podawać go w czerwień wargową.

Neauvia Organic Hydro Deluxe XL ? 5 ml w jednej ampułce daje możliwość przeprowadzenia zabiegu mezoterapii również na ciało, 5ml koktajlu można wykorzystać także w okolicach szyi, dekoltu i dłoni. Produkt może być doskonałą bronią w walce z rozstępami i wiotką skórą.

Przed zabiegiem przeprowadzony jest wywiad, następnie wykonany jest demakijaż i ogólna diagnoza. Lekarz wspólnie z pacjentem ustala jakich efektów oczekuje pacjent, wybierana jest odpowiednia pojemność preparatu. Aby zabieg przebiegł komfortowo lekarz może zaproponować użycie znieczulenia. Zabieg polega na ostrzykiwaniu czyli iniekcji, trwa 5-10 minut w zależności od rodzaju zabiegu i części ciała.

Neauvia jest dostępna w renomowanych klinikach medycyny estetycznej.

ITP S.A., www.neauvia.pl

RRS HA InjectableRRS HA Injectable

RRS HA Injectable to wyrób medyczny klasy III przeznaczony do mezoterapii igłowej, zawierający 6 mg/ml kwasu hialuronowego oraz 4,62 mg/ml koktajlu biorewitalizującego, w skład którego wchodzi 10 witamin, 3 kwasy tłuszczowe, 2 koenzymy, 22 antyoksydanty, 12 polifenoli, 21 aminokwasów, 13 mikroelementów, 3 terpeny.

RRS HA Injectable jest produktem regenerującym, nawilżającym i opóźniającym starzenie się skóry, o działaniu pobudzającym skórę dojrzałą z oznakami zmęczenia i utraty napięcia oraz zmarszczkami do regeneracji. Sprawdza się zwłaszcza w przypadku skóry osób palących, skóry dojrzałej i pozbawionej energii oraz skóry osób narażonych na stres lub zamieszkujących tereny o wysokim poziomie zanieczyszczenia.

Twórcą gamy RRS jest dr Philippe Deprez, światowy autorytet w dziedzinie mezoterapii igłowej.

Synergiczny skład koktajlu RRS HA Injectable został skomponowany przez dr P. Deprez jako odpowiedź na często spotykany problem wśród swoich pacjentów, którzy zmagali się ze zmęczoną i widocznie osłabioną skórą pozbawioną napięcia.

RRS HA Injectable dostępny jest w opakowaniu 6 fiolek / 5 ml

Producent: Skin Tech Pharma Group S.L, Spain

Laboratorium Estetyki Lea Vivacy, www.leavivacy.pl

 

 1. Najlepszy preparat do wypełnień

ART FILLER VOLUMEArt Filler Volume

ART FILLER VOLUME to usieciowany kwas hialuronowy (25 mg/ml) przeznaczony do zabiegów wolumetrycznych. Umożliwia szybką i skuteczną korekcję wyglądu pacjentów wygładzając zmarszczki i fałdy, odbudowując utraconą objętość, nadając kształt i poprawiając kontur żuchwy.

Innowacyjna technologia TRI-HYAL zastosowana do produkcji preparatu polega na połączeniu 3 rodzajów kwasu hialuronowego: wolnego kwasu hialuronowego oraz usieciowanego o długich i bardzo długich łańcuchach, które tworzą elastyczne wiązania. Ta nowoczesna technologia zapewnia wyjątkową plastyczność preparatu, optymalne modelowanie oraz pozwala na precyzyjne rozprowadzanie preparatu i jego umiejscowienie w tkankach.

Opakowanie ART FILLER VOLUME zawiera 2 specjalnie zaprojektowane ergonomiczne strzykawki o pojemności 1,2ml, co daje możliwość bardziej kompleksowego zabiegu i większego zadowolenia pacjenta.

ART FILLER VOLUME zawiera lidokainę. Można go podawać przy użyciu igły i kaniuli.
Filorga Poland, www.filorga.net.pl

Princess Volume

Princess Volume ? wysokiej klasy wypełniacz stosowany do głębszych kuracji i przywracania objętości skóry. Zawiera wysoko usieciowany żel z kwasu hialuronowego .
Dlaczego Princess Volume?
– Najwyższy poziom bezpieczeństwa, gwarantowany 40 latami doświadczenia w produkcji kwasu hialuronowego
– Wysoka satysfakcja lekarzy oraz pacjentów na całym świecie, o której świadczy ponad 40 milionów sprzedanych produktów
– Komfort iniekcji poprzez zoptymalizowanie wstrzykiwania, łatwą kontrolę wstrzyknięcia, ergonomiczny ogranicznik
– Niska zawartość czynnika wiążącego
– Wysoki poziom elastyczności, zapewniający długotrwałe i naturalne efekty
– Certyfikacja CE, gwarancja jakości produkcji, włącznie ze sterylizacją i procesem pakowania
Niewątpliwą zaletą Princess Volume jest jego uniwersalność , pozwalająca na wykorzystanie jednego preparatu przy wielu obszarach wymagających iniekcji:
– Wypełnienie głębokich zmarszczek oraz bruzd
– Volumetria twarzy
– Korekta zapadniętych skroni oraz nosa
– Podkreślenie kości policzkowych
– Przywrócenie objętości skóry
– Powiększenie ust
– Płatki uszu (redukcja dziurek po kolczykach)

Croma Pharma, www.croma.pl

Restylane Lyft (dotychczas Restylane Perlane)Restylane Lyft

Wyjątkowy produkt w rodzinie Restylane.

Wypełniacze Restylane oparte są na oryginalnej technologii NASHA i posiadają stabilizowany kwas hialuronowy. Każdy produkt ma jednorodne cząstki kwasu hialuronowego, co zapewnia łatwe dopasowanie do wybranej tkanki i okolicy, jak również równomierny rozkład w czasie czyli tzw. degradację izowolemiczną.

Linia wypełniaczy Restylane oferuje szeroki wybór produktów dopasowanych do indywidualnych potrzeb pacjentów. Wszystkie produkty zostały przebadane w badaniach klinicznych, które potwierdziły ich skuteczność i bezpieczeństwo.

Restylane Lyft (Perlane) wypełnia głębsze zmarszczki i fałdy, takie jak fałdy nosowo-wargowe, linie marionetki, dolinę łez. Może być także stosowany do podkreślenia linii nosa. Jest to preparat o spoistej konsystencji, który pozostaje w miejscu podania i jest odporny na odkształcenia. Dzięki temu ma jedno z najsilniejszych działań liftingujących i można nim idealnie wymodelować oraz podkreślić naturalne rysy twarzy.

Galderma Polska, www.galderma.pl

StylAge M LidoStylage Lido M

Laboratorium Vivacy, dzięki zaawansowanej technologii IPN Like łącząc usieciowany kwas hialuronowy, naturalny antyoksydant (mannitol) oraz lidokainę, stworzyło produkt charakteryzujący się niezwykłą elastycznością. StylAge M Lido gwarantuje wyjątkowo naturalny efekt korekcji i zapewnia pacjentowi najwyższy stopień komfortu podczas zabiegu. Najwyższej jakości kwas hialuronowy o stężeniu 20 mg/g, zamknięty w postaci żelu, bez bólu wypełnia zmarszczki i wygładza powierzchnię skóry, a mannitol, który naturalnie występuje m.in. w warzywach, owocach czy algach, przeciwdziała szkodliwemu działaniu wolnych rodników oraz redukuje ryzyko powstawania siniaków i obrzęków w trakcie zabiegu. Mannitol dodatkowo zabezpiecza kwas hialuronowy przed tzw. starzeniem oksydacyjnym. StylAge M Lido to najlepiej sprzedający się produkt z gamy StylAge na całym świecie, który pozwala na uzyskanie bardzo naturalnych efektów, bez względu na rodzaj korekcji i zastosowaną technikę. StylAge M z lidokainą pozwala na wypełnianie zmarszczek, modelowanie kształtu ust i nadawanie im objętości, jak również na korygowanie okolic jarzmowych i skroniowych. StylAge M z lidokainą świetnie sprawdza się również w korekcji ?doliny łez? oraz odmładzania skóry dłoni.

StylAge M Lido dostępny jest w opakowaniu 2×1 ml

Producent: Laboratoires Vivacy, France

Laboratorium Estetyki Lea Vivacy, www.leavivacy.pl

 

 1. Najlepszy preparat do modelowania twarzy

Belotero VolumeBelotero Volume

Wskazania
– modelowanie owalu twarzy
– przywrócenie objętości skóry
– modelowanie konturów twarzy, wolumetria twarzy
Efekty
Skóra dojrzewając i starzejąc się, cierpi z powodu utraty nawilżenia, a w konsekwencji zdecydowanego pogorszenia jej jakości ? traci swój blask, elastyczność i napięcie. Problem utraty tkanki tłuszczowej, która niweluje wiotkość i dodaje skórze objętości, skutkuje pojawieniem się bruzd i zmarszczek. Zmiana struktury skóry wpływa niekorzystnie na kontur i owal twarzy.
Powstałe w ten sposób ubytki, młody organizm sam zaopatruje poprzez syntezę naturalnych składników skóry, takich jak kwas hialuronowy (HA). Z czasem synteza ulega osłabieniu. Uzupełnienie ubytków kwasu hialuronowego, poprzez zastosowanie zabiegów z użyciem Belotero, bezpośrednio wpływa na poprawę nawilżenia skóry, a co za tym idzie, przyspiesza inne zachodzące w niej procesy odnowy.

Merz Aesthetic, www.merzaesthetics.com

Juvederm Voluma with LidocaineJuvederm Voluma

JUVÉDERM VOLUMA with Lidocaine to preparat w postaci delikatnego żelu o stężeniu 20 mg kwasu hialuronowego służący do przywracania objętości twarzy. Preparat JUVÉDERM VOLUMA with Lidocaine, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom liftingującym, pomaga w szybki i naturalny sposób odzyskać utraconą objętość policzków i podbródka zapewniając delikatny efekt liftingu. JUVÉDERM VOLUMA with Lidocaine subtelnie odtwarza kształt policzków, podnosząc je i ujędrniając. Przywraca utraconą z wiekiem objętość twarzy, odtwarza jej młodzieńcze proporcje, wyrównuje linię żuchwy, podkreśla wydatność kości policzkowych. Preparat dodatkowo nawilża skórę, pozwala odzyskać jej naturalną elastyczność i gęstość. Daje delikatny efekt liftingu bez operacji. Już po jednym zabiegu można zauważyć pełniejsze, bardziej harmonijne kontury, a twarz zyskuje zdecydowanie odświeżony wygląd i wygląda naturalnie Preparat zawiera lidokainę ? środek znieczulający dzięki któremu zabieg jest bardziej komfortowy dla pacjenta. JUVÉDERM VOLUMA with Lidocaine daje długotrwały efekt ? nawet do 24 miesięcy.

Allergan Polska, www.allergan.pl

Restylane Volyme (dotychczas Emervel Volume)Restylane Volyme

Produkt Restylane Volyme należy do linii preparatów Restylane. Jest to naukowo opracowana rodzina wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, przygotowanych specjalnie w celu bezpiecznego i długotrwałego likwidowania objawów starzenia.

Preparat Restylane Volyme został wykonany w technologii Optimal Balance Technology?, innowacyjnej metodzie produkcji, starannie przebadanej przez naukowców. Technologia ta zapewnia idealną strukturę, tak, że wypełniacz perfekcyjnie integruje się ze skórą i zapewnia jej odpowiednie uniesienie oraz wygładzenie zmarszczek. Jeszcze przed wprowadzeniem na rynek, produkty Restylane przeszły dokładne badania kliniczne, aby dostarczyć lekarzom preparaty bezpieczne i skuteczne. Zarówno technologia jak i efekty kliniczne zostały opublikowane w profesjonalnych magazynach medycznych.

Restylane Volyme (Emervel Volume) jest preparatem przeznaczonym do zabiegów wolumetrycznych oraz do modelowania twarzy. Pozwala szybko uzyskać młodszy wygląd pacjentów wygładzając zmarszczki i fałdy, odbudowując utraconą objętość tkanek twarzy, nadając jej kształt i poprawiając kontur żuchwy.

Produkt Restylane Volyme jest dostępny w ergonomicznych strzykawkach 1ml, z dodatkiem środka miejscowo znieczulającego ? lidokainy. Można go podawać zarówno igłą, jak i kaniulą.

Galderma Polska, www.galderma.pl

 1. Najlepszy preparat do rewitalizacji okolicy oka

Juvederm Volbella with LidocaineJuvederm Volbella

JUVÉDERM VOLBELLA with Lidocaine to preparat w postaci gładkiego żelu o stężeniu 15 mg kwasu hialuronowego. Produkt JUVÉDERM VOLBELLA with Lidocaine powstał w oparciu o innowacyjną technologię VYCROSS, która pozwala na wykorzystanie niższego stężenia kwasu hialuronowego. Dzięki temu ewentualny obrzęk po zabiegu jest mniej widoczny i szybciej ustępuje. Pozwala to pacjentom na bardzo szybki powrót do codziennych zajęć. JUVÉDERM VOLBELLA with Lidocaine to wszechstronny wypełniacz umożliwiający m.in. redukcję zmarszczek wokół delikatnej okolicy oka i jej pełną rewitalizację. Gładka konsystencja preparatu umożliwia wygładzenie niepożądanych linii, zmarszczek i fałdów oraz przywrócenie utraconej objętości, dzięki czemu skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd. Preparat pomaga kompleksowo zaopatrzyć okolicę oka poprzez wypełnienie zapadniętej okolicy podoczodołowej, kurzych łapek, zmarszczek gładzizny czoła jak też poziomych zmarszczek czoła dając efekt odświeżenia i rozświetlenia. JUVÉDERM VOLBELLA zawiera również środek znieczulający ? lidokainę, który sprawia, że zabieg jest przyjemniejszy. Pomaga w uzyskaniu naturalnego wyglądu i zapewnia dłuższy czas działania. W praktyce oznacza to, iż efekt utrzymuje się aż do 12 miesięcy.

Allergan Polska, www.allergan.pl

StylAge S LidoStylage Lido S

Stylage S Lido to francuski kwas hialuronowy, wzbogacony o lidokainę i naturalne antyoksydanty.

StylAge S Lido został opracowany z wykorzystaniem unikalnej technologii IPN-Like, polegającej na wzajemnym przenikaniu się sieci polimerowych. Technologia ta gwarantuje dużą elastyczność preparatu, równomierność iniekcji i idealne rozmieszczenie preparatu w skórze. Zabiegi z wykorzystaniem StylAge S Lido zapewniają naturalny efekt wygładzenia skóry.

Zawarty w preparacie mannitol ? naturalny przeciwutleniacz, wykazuje silne działanie przeciwrodnikowe, opóźniające degenerację kwasu hialuronowego, a tym samym wydłużające okres utrzymywania się efektu zabiegu. Dodatkowo, dzięki zawartości lidokainy zabieg jest komfortowy dla pacjenta.

Stylage S Lido redukuje cienie i sińce pod oczami, likwiduje wrażenie podkrążonych oczu, a także wypełnienia ?dolinę łez?.

StylAge S jest rekomendowany przez lekarzy w przypadkach kiedy zmarszczki oraz cienie pod oczami są wyraźnie zaznaczone.

StylAge S Lido dostępny jest w opakowaniach 2 x 1 ml

Producent: Laboratoires Vivacy, France

Laboratorium Estetyki Lea Vivacy, www.leavivacy.pl

 

 1. Najlepszy preparat do biostymulacji tkankowej

CrystalysCrystalis

Crystalis to stymulator tkankowy na bazie hydroksyapatytu wapnia, służący do skutecznej poprawy objętości skóry oraz modelowania kształtu twarzy. Działanie preparatu polega na wzroście objętości, a także na odbudowie struktury skóry oraz stymulacji produkcji naturalnego koleganu ? odpowiedzialnego za sprężystość i jędrność skóry.
Dlaczego Crystalis ?
– Ostrzyknięte obszary wykazują natychmiastowy efekt poprzez wypełnienie i podniesienie danych partii skóry
– Mikrosfery hydroksyapatytu wapnia tworzą ?rusztowanie? podtrzymujące wzrost fibroplastów, powodujących wytwarzanie złóż nowego kolagenu. Degradacja hydroksyapatytu wapnia jest równoczesna z odkładaniem neo-kolagenu w miejscu wstrzyknięcia ? gwaranując trwały, całkowicie naturalny i młody wygląd
– Morfologia mikrosfer (drobinek) okrągłych, jednakowych, nieporowatych i gładkich, umożliwia łatwe wtłoczenie preparatu, redukując do minimum ryzyko przemieszczania się cząstek
– Całkowicie biokompatybilny i biodegradowalny
– Badania kliniczne, jednoznacznie wskazujące o solidnym profilu bezpieczeństwa
– Certyfikat CE: gwarancja jakości produkcji, włącznie ze sterylizacją i procesem pakowania
– Wysoka skuteczność i satysfakcja pacjentów
Obszary zastosowania:
– Modelowanie policzków i okolic żuchwy
– Modelowanie dłoni
– Likwidacja bruzd nosowo-wargowych
– Likwidacja zmarszczek tzw. ?marionetkowych?

Croma Pharma, www.croma.pl

EllanseELLANSE

Ellansé firmy Sinclair Pharma, to pierwsza rodzina wypełniaczy skórnych na bazie idealnie gładkich, miękkich i w pełni wchłanialnych mikrosfer polikaprolaktonu (PCL), zawieszonych w sposób jednorodny w nośniku żelowym, będącym wodnym roztworem karboksymetylocelulozy. Oferuje bezpieczne i wyjątkowe produkty z możliwością wyboru długości utrzymywania efektu zabiegowego. Zaprojektowana specjalnie na potrzeby medycyny estetycznej i chirurgii. Stworzona przez AQTIS Medical technologia regulowanej długowieczności (Tunable Longevity and Sustained Performance Technology), zapewnia stabilnie utrzymujący się w czasie rezultat od 12 miesięcy do 4 lat. Przewidywalna i kontrolowana całkowita bioresorbowalność składników Ellansé oraz ich cenne właściwości zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i efektywność całej rodzinie Ellansé.

Zabieg z użyciem Ellansé natychmiastowo przywraca twarzy świeży i młody wygląd, zarówno dzięki korekcji zmarszczek, jak i biostymulacji ? czyli pobudzeniu naturalnej odbudowy kolagenu.

Mikrosfery polikaprolaktonu, w odróżnieniu od składników innych preparatów, nie zmieniają z upływem czasu swojej wyjściowej masy cząsteczkowej, a dodatkowo silnie stymulują produkcję kolagenu typu I. Całość stanowi naturalny implant, który gwarantuje stabilny i długotrwały efekt. Oddziałujemy na skórę nie tylko wypełniająco, ale przede wszystkim przeciwstarzeniowo. Twarz nie tylko odzyskuje utraconą objętość, ale też znacząco poprawia się jakość skóry.

Ze względu na łatwość podania oraz niezaprzeczalne bezpieczeństwo potwierdzone badaniami klinicznymi ELLANSÉ gwarantuje wysoką skuteczność i możliwość poprawy defektów estetycznych w obrębie twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Wysoka wydajność i długotrwały programowalny w czasie efekt jest wysoce zadowalający zarówno dla lekarza jak i pacjenta. Rozłożony w czasie i przewidywalny przyrost objętości kolagenu typu I daje doskonałe rezultaty w zakresie rewitalizacji. W porównaniu z innymi wypełniaczami jest niezwykle konkurencyjny pod każdym względem.

Spełnia oczekiwania najbardziej wymagających Pacjentów, nastawionych na stabilny i naturalny efekt, bez konieczności kolejnego kłucia co parę miesięcy. Długotrwały efekt wpływa na satysfakcję ekonomiczną i wysoki stopień zadowolenia nawet najbardziej wymagających Pacjentów.

Zalety zabiegów z wykorzystaniem Ellansé:

 • natychmiastowy i stabilnie utrzymujący się efekt
 • naturalnie zwiększona objętość
 • rewitalizacja skóry twarzy, szyi i dłoni
 • wybór czasu trwania efektu zabiegowego od 1 do 4 lat
 • potwierdzone klinicznie bezpieczeństwo ? preparat od lat cieszący się zaufaniem lekarzy na całym świecie
 • najnowsze osiągnięcie ? biowchłanialny wypełniacz skórny i rewitalizant, skutecznie przywraca objętość, doskonale stymuluje produkcję własnego kolagenu w skórze, nadaje świeży i młodzieńczy wygląd

Aesthetic Concept, www.aestheticconcept.com.pl

LineraseLinerase

LINERASE to heterologiczny kolagen typu I w postaci liofilizatu. Przedrostek ?atelo? w nazwie preparatu wynika z braku obecności telopeptydów, usuwanych z łańcucha kolagenu w procesie hydrolizy. Opatentowana metoda z wykorzystaniem enzymów proteolitycznych pozwala na otrzymanie produktu o wysokiej bioaktywności.

LINERASE tworzy optymalne warunki do odbudowy skóry właściwej i zawartych w niej włókien kolagenowych. Mechanizm działania oparty jest o modyfikację macierzy zewnątrzkomórkowej powodując m.in. namnażanie fibroblastów oraz produkcję kolagenu typu III. Stymulacja fibroblastów w dolnej warstwie tkanki łącznej powoduje zmiany w grubości i strukturze skóry, zwiększając jej elastyczność i gęstość. Dzięki tym właściwościom atelokolagen Linerase stanowi przełom w aspekcie odmładzania oraz medycyny regeneracyjnej.

LINERASE jest całkowicie bezpieczny. Nie powoduje reakcji immunologicznych, dzięki wyeliminowaniu telopeptydów oraz nie wywołuje reakcji alergicznych, ponieważ masa cząsteczkowa fragmentów łańcucha aminokwasowego wynosi 3-6 kDa.

WSKAZANIA

 • bioregeneracja skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni
 • regeneracja tkanki łącznej skóry właściwej
 • leczenie blizn zanikowych, rozstępów
 • zmniejszenie oznak starzenia się skóry ? redukcja zmarszczek
 • poprawa elastyczności i sprężystości skóry
 • przyspieszenie gojenia się ran

BD Aesthetic, www.bdaesthetic.com

RadiesseRadiesse

Radiesse to jedyny oryginalny i zaaprobowany przez FDA (Food and Drug Administation) stymulator tkankowy i jednocześnie wypełniacz na bazie hydroksyapatytu wapnia.

Opracowany przez światowego lidera w medycynie estetycznej od 1953, niemiecką firmę Merz Aesthetics.

Radiesse odbudowuje strukturę skóry dzięki stymulacji produkcji komórek skóry, kolagenu i elastyny. Otrzymujemy więc natychmiastowy efekt korekty zmarszczek i modelowania konturów twarzy oraz poprawę objętości, gęstości i jakości skóry.

ZASTOSOWANIE:

 • Brwi
 • Skronie
 • Obszar jarzmowy
 • Płatki ucha
 • Bruzdy nosowo-wargowe
 • Policzki
 • Linie marionetkiola szczęka
 • Grzbiet nosa
 • Zagłębienie brody
 • Podbródek
 • Grzbietowa powierzchnia ręki

DZIAŁANIE:

Efekt wypełnienia przy zastosowaniu Radiesse jest dwukrotnie dłuższy niż przy użyciu usieciowanego kwasu hialuronowego

Merz Aesthetic, www.merzaesthetics.com

 1. Najlepsze urządzenie do regeneracji i odbudowy komórek skóry

Fotona 4DFotona 4D

Fotona4D to laserowy lifting twarzy, realizowany poprzez synergiczne połączenie czterech procedur zabiegowych w jednej terapii.

1. EndoLifting

2. FRAC3

3. PIANO

4. SupErfacial

Endolifting, to wewnętrzna terapia laserowa, która polega na stymulowaniu kurczenia się włókien kolagenowych w wyniku nagrzewania tkanek od strony jamy ustnej. Bardzo długie impulsy, nieablacyjnego trybu SMOOTH wywołują efekt termiczny w tkance łącznej, pobudzając fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Zainicjowane w ten sposób procesy neokolagenezy oraz remodelingu włókien kolagenowych, prowadzą do zagęszczenia struktury skóry właściwej. Widocznym efektem tej procedury zabiegowej jest wygładzenie oraz ujędrnienie skóry, a także wypełnienie bruzd nosowo wargowych i linii marionetki.

Frac3? jest nieablacyjną, frakcyjną metodą laserową, która powoduje destrukcję specyficznych, niedoskonałości skóry na różnych jej głębokościach. Trójwymiarowe frakcjonowanie 3D wywołuje powstanie drobnych, miejscowych punktów wysokiej temperatury na różnych głębokościach skóry. Ogniska uszkodzenia zlokalizowane są głównie w miejscach defektów struktury skóry właściwej i naskórka. Miejsca te otoczone są zdrową tkanką, co wspomaga i przyspiesza gojenie.

Trzecim etapem zabiegu Fotona 4D, jest szybkie i bezpieczne podgrzanie skóry trybem PIANO. Działanie trybu PIANO polega na jednorodnym ogrzewaniu skóry właściwej bez wysokiego, początkowego wzrostu temperatury w naskórku. Na skutek dostatecznego zdeponowania ciepła w skórze właściwej, dochodzi do fototermalnej neokolagenezy oraz skrócenia włókien kolagenowych. To z kolei prowadzi do napięcia i ujędrnienia skóry.

Ostatnim etapem procedury zabiegowej Fotona 4D jest delikatny peeling laserem Er:YAG. Trybem MSP (100 ?s), którego czas trwania impulsu jest krótszy niż TRT tkanek skóry, wykonuje się zimną ablację laserową. Polega ona na odparowaniu wierzchnich warstw naskórka bez wywołania efektu termicznego w skórze. Peeling stanowi doskonałe wykończenie całego zabiegu, wyrównując strukturę i wpływając odświeżająco na wygląd skóry.

Zabieg Fotona 4D zapewnia następujące rezultaty:

– wypełnienie bruzd nosowo-wargowych,

– ujędrnienie skóry,

– redukcję zmarszczek,

– zmniejszenie widoczności porów skórnych,

– rozjaśnienie przebarwień,

– wyrównanie struktury skóry.

BTL Polska, www.btlnet.pl

PLEXRPLEXR

Soft Surgery

Plexr jest generatorem mikrowiązki plazmy, stosowanym w nieablacyjnej dynamicznej blefaroplastyce sublimacyjnej, która jest alternatywą dla tradycyjnych metod chirurgicznych głównie ze względu na efekty estetyczne ale również ze względu na komfort pacjenta podczas zabiegu i podczas procesu gojenia. Plexr daje optymalne efekty kliniczne, procedura jest prosta i bezpieczna dla pacjentów i nie pozostawia śladów interwencji chirurgicznych.

PLEXR jest generatorem plazmy, który wytwarza kontrolowaną i celowaną mikrowiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Plazma tworzy się między końcówką urządzenia i skórą pacjenta dzięki niewielkiemu łukowi elektrycznemu, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu jego działania co skutkuje uniesieniem powiek. W przeciwieństwie do innych technik (elektrofulguracja, radiofrekwencja, elektrokoagulacja) zastosowana w Plexr plazma nie powoduje stanu zapalnego otaczających tkanek, ponieważ jej działanie ogranicza się do granicy warstwy podstawnej naskórka. Plexr nie powoduje krwawienia i nekrozy otaczających tkanek. Obserwacje te zostały potwierdzone w badaniach histologicznych tkanek poddanych leczeniu urządzeniem Plexr.

Technologia mikoplazmy nie jest niczym nowym ale jej zastosowanie w chirurgii małoinwazyjnej zostało opracowane na Uniwersytecie Medycznym w Rzymie przez Prof. Fippi i rozwijane w zastosowaniach estetycznych przez ostatnie kilka lat. Dzięki inżynierom biomedycznym z włoskiej firmy GMV, która odkupiła patent na tę technologię, trwa nieustanny rozwój tej techniki w nieoperacynej blefaroplastyce powiek oraz leczeniu zmarszczek wynikających z wiotkości skóry w różnych jej obszarach.

Zastosowanie Plexr w korekcji powiek jest definiowane jako metoda ?dynamiczna?, ponieważ pozwala na pełną kontrolę operatora podczas procedury. Pozwala na obserwację efektu w czasie rzeczywistym. Operator może poprosić pacjenta o zamykanie i otwieranie oczu podczas zabiegu i ?na żywo? obserwować efekty swojej pracy. Technika ta nazywana jest ?nieablacyjną? ponieważ jest przeprowadzana bez usuwania nadmiaru skóry, bez przerywania ciągłości skóry właściwej i bez usuwania nadmiaru tłuszczu. Ponad 5 lat badań klinicznych i obserwacji tysięcy pacjentów wykazało, że dzięki zastosowaniu tej nieablacyjnej techniki możemy uzyskać pożądane napięcie skóry w okolicy oka i w konsekwencji wyeliminować fałdy skóry i zmarszczki mimiczne.

Revisage, www.revisage.pl

UltheraUlthera

Ulthera to innowacyjny zabieg estetyczny pozwalający na ingerencję w głąb skóry. System Ulthera wyprodukowany w Mesa w Arizonie w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej jako pierwszy w historii łączy ultradźwiękowe obrazowanie ze skoncentrowaną energią ultradźwięków w celu uzyskania przewidywalnego liftingu. Efekty jakie można uzyskać podczas jego pracy porównywalne są jedynie z efektami osiąganymi podczas zabiegów chirurgicznych. Dzięki technologii DeepSEET lekarz medycyny estetycznej może zobaczyć tkankę podskórną na głębokości od 3 do 8 mm. Pozwala to precyzyjnie ocenić i określić właściwą głębokość, na której będzie przeprowadzany zabieg bez naruszania ciągłości skóry. Bezpieczeństwo procedury zapewnia precyzyjne obrazowanie USG.

WSKAZANIA:
Dla Pacjentów o:
nadmiarze skóry powiek (opadających powiekach),
obniżonych brwiach,
wiotkiej i opadającej skórze policzków,
głębokich fałdach nosowo-wargowych,
opadającym i zwiotczałym podbródku,
zaniku linii żuchwy,
opadających kącikach ust.
DZIAŁANIE:
Ulthera przeciwdziała siłom grawitacji, zmniejsza narastające z wiekiem nawisy skórne i zwiotczenia. Ulthera wykorzystuje energię ultradźwięków i służy do bezinwazyjnego liftingu skóry twarzy, szyi i dekoltu. W efekcie tego zabiegu skóra zostaje widoczne odmłodzona. Znacznemu spowolnieniu ulega także naturalny proces starzenia się jej komórek. Rezultatem zabiegu na twarz jest między innymi wyraźne uniesienie górnych powiek. Dzięki temu spojrzenie staje się bardziej otwarte, a twarz nabiera odświeżonego, młodszego wyglądu. Efekt liftingu w postaci podniesienia i zwiększenia napięcia skóry można także osiągnąć w innych newralgicznych obszarach, które wpływają wyraźnie na kształt twarzy i wygląd szyi, takich jak policzki, linia żuchwy czy podbródek. Modelowanie twarzy jest wyjątkowo precyzyjne, a odmłodzenie skóry spektakularne.

Ulthera należy do ?zabiegów lunchowych?, które nie wymagają rekonwalescencji i po których można od razu wrócić do codziennej aktywności. Po zabiegu na skórze może wystąpić jedynie łagodny rumień utrzymujący się nie dłużej niż jedną lub dwie godziny.

Merz Aesthetic, www.merzaesthetics.com

Ultraformer IIIZdjęcie ULTRAFORMER III 4

ULTRAFORMER III służy do uzyskania efektu liftingu ciała i twarzy, widocznego już po jednym zabiegu.

UTRAFORMER III wykorzystuje technologię HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) czyli zogniskowane ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. Podgrzewają one tkankę (skórę, tłuszcz i mięśnie) nawet do 60 stopni C, indukując powstawanie niewielkich obszarów koagulacji. W efekcie tego następuje stymulacja procesów rekonstrukcyjnych kolagenu. Wzrasta ilość kolagenu w skórze właściwej i na granicy skóry właściwej i tkanki podskórnej.

Dodatkowo włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu, co daje efekt liftingu twarzy a także całego ciała. Obserwujemy także lipolizę adipocytów w miejscu zabiegu, co pozwala na usunięcie miejscowych złogów tłuszczu.

Jako jedyny na rynku ULTRAFORMER III wyposażony jest aż w pięć końcówek zabiegowych (1,5 mm;3mm;4,5mm ;6mm;9mm), działających na różnych głębokościach, co pozwala zoptymalizować parametry zabiegu w stosunku do lokalizacji anatomicznej oraz zakresu głębokości oddziaływania ultradźwięków, dzięki czemu przebudowa skóry jest głęboka i trwała.

Końcówki zabiegowe posiadają:

 • 20 000 impulsów (1,5 mm; 3 mm; 4,5 mm) ? okolice gdzie tkanka podskórna jest cienka i zlokalizowana płytko: okolica oczu, twarz, żuchwa, szyja, dekolt;
 • 30 000 impulsów (6 mm; 9 mm) ? okolice, gdzie tkanki podskórnej jest więcej i jest położona głębiej: ramiona, brzuch, pośladki, uda zewnętrzne i wewnętrzne, łydki, okolice nad kolanami.

Podstawowe zalety zabiegu ULTRAFORMR III

 • Wysoki profil bezpieczeństwa,
 • Możliwość ujędrniania każdej części ciała: lifting całej twarzy lub jej części(opadająca górna powieka, linia żuchwy), szyi, dekoltu, ramion, brzucha, ud, pośladków, okolicy nad kolanami,
 • Uzyskanie spektakularnego efektu liftingu już po jednym zabiegu,
 • Nieinwazyjność;
 • Brak rekonwalescencji ? pacjent wraca do codziennych zajęć bezpośrednio po zabiegu,
 • Stopniowa poprawa jędrności do 3 miesięcy po zabiegu,
 • Długotrwałe utrzymywanie się efektu (około 2 lat),
 • Łatwość obsługi,

Bogdani Dermatologia, www.bogdanidermatologia.pl

 

 1. Zabieg roku 2016

Acnelan Kompleksowa Kuracja przeciwtrądzikowaAcnelan

Kompleksowa Kuracja przeciwtrądzikowa Acnelan to nowy produkt laboratorium Mesoestetic będący innowacyjną terapią do skóry trądzikowej i łojotokowej, opracowaną przy współpracy z Dermus (hiszpańskim Stowarzyszeniem Prywatnych Klinik Dermatologicznych).

Rewolucyjna na rynku zabiegów i kremów do pielęgnacji domowej terapia dla skóry trądzikowej

została opracowana przez laboratorium Mesoestetic, twórcę najbardziej skutecznego zabiegu i kremu na przebarwienia Cosmelan, wielokrotnego zdobywcę Pereł dermatologii Estetycznej.

Główne punkty sukcesu terapii:

 • Znacząco redukuje istniejące zmiany i powikłania trądzikowe (działanie objawowe)
 • Zapobiega powstawaniu nowych zmian (działanie przyczynowe)
 • Jest innowacyjną terapią wieloczynnikową ? innowacyjność rynkowa polega na połączeniu działania substancji złuszczających zawartych w opatentowanym kompleksie m.acne complex z retinoidami o udokumentowanym działaniu terapeutycznym (bexaretinyl complex).
 • Jest terapią złożoną, łączącą kurację gabinetową z profesjonalną pielęgnacją domową (stanowiącą obligatoryjny element terapii)

Acnelan ? składniki aktywne i mechanizm działania:

Produkty należące do gamy Acnelan zawierają innowacyjny składnik aktywny: m.acne complex ? opatentowany kompleks substancji aktywnych na bazie kwasu salicylowego, kwasu migdałowego, kwasu szikimowego i sodium lepargilate, który wraz z wyjątkowym kompleksem beksaretinylu oddziałuje na wszystkie elementy patogenezy trądziku:

 • hamuje aktywność 5-alfa reduktazy biorącej udział w syntezie androgenów
 • zmniejsza nadmierne rogowacenie komórek naskórka
 • reguluje produkcję sebum
 • oczyszcza ujścia kanałów łojowych
 • zmniejsza zaczerwienienia oraz obrzęki wywołane stanem zapalnym
 • kontroluje proliferację bakterii
 • łagodzi objawy potrądzikowe: blizny i przebarwienia pozapalne

Bio Profil Polska, www.bioprofil.pl

Hydra Booster/FilorgaHydra Booster

To całkowicie nowe, unikatowe i innowacyjne podejście do nawilżania, ujędrniania i odmładzania skóry. Polega na połączeniu w jednym zabiegu dwóch preparatów o udowodnionym klinicznie działaniu: NCTF135HA ? opatentowanego Czystego Biologicznie Czynnika Naprawy Komórkowej ? zawierającego kwas hialuronowy i 53 aktywne składniki oraz M-HA18 z kwasem hialuronowym (18mg/ml) stabilizowanym glicerolem (20mg/ml). Zabieg HYDRA BOOSTER zapewnia wielopoziomowe nawilżenie wszystkich warstw skóry, wspomaga odbudowę jej struktury, poprawia gęstość oraz wygładza powierzchowne zmarszczki. Działa też ujędrniająco, rozświetlająco i zwęża rozszerzone pory. Może być stosowany jako profilaktyka przeciwstarzeniowa lub w przypadku skóry wymagającej regeneracji i odnowy. Opakowanie NCTFHA zawiera 5 ampułek 3ml preparatu, strzykawki oraz zestaw igieł do pobierania oraz podawania preparatu, opakowanie M-HA18 zawiera 2 strzykawki o pojemności 1ml. Zabieg może być przeprowadzany samodzielnie lub łączony z innymi terapiami estetycznymi: zabiegami wypełniającymi, peelingami, terapią laserem.

Filorga Poland, www.filorga.net.pl

Juvederm Volift with LidocaineJuvederm Volift

JUVEDÉRM VOLIFT with Lidocaine opracowano, by odświeżyć wygląd twarzy poprzez delikatne wygładzenie głębokich zmarszczek oraz przywrócenie naturalnie wyglądającego konturu twarzy w jej dolnej części. Produkt ten powstał z wykorzystaniem unikalnej technologii VYCROSS. Ma postać żelu o gładkiej konsystencji umożliwiającego uzyskanie naturalnego wyglądu i uczucia, minimalnego obrzęku i zasinień oraz dłuższego czasu utrzymywania się efektów zabiegu. JUVEDÉRM VOLIFT with Lidocaine jest najbardziej uniwersalnym produktem z kolekcji VYCROSS. Zabieg z jego wykorzystaniem jest minimalnie inwazyjnym zabiegiem estetycznym, charakteryzuje się krótkim okresem regeneracji po iniekcji i jedynie na krótko przerywa codzienne czynności. JUVEDÉRM VOLIFT with Lidocaine przeznaczony jest do zabiegów w obrębie fałd nosowo-wargowych, kości policzkowych, policzków, ust, brwi, podbródka i linii żuchwy. Zmniejsza lub wygładza linie, zmarszczki i fałdy skóry, nadając jej świeższy i bardziej promienny wygląd, przywraca utraconą objętość policzków i podbródka, zapewniając delikatny efekt liftingujący, pozwala przywrócić owal i objętość twarzy, pozwala zwiększyć objętość ust i zniwelować opadające kąciki ust i linie marionetki. Pomaga skorygować brwi. Umożliwia on uzyskanie harmonijnych i długotrwałych efektów utrzymujących się nawet do 15 miesięcy. JUVEDÉRM VOLIFT with Lidocaine idealnie sprawdza się również w rewitalizacji dłoni dając naturalny rezultat gładkich, nawilżonych dłoni.

Allergan Polska, www.allergan.pl

Princess LiftPrincess Lift

Zabieg z użyciem nici Princess Lift zdobył zaufanie wśród lekarzy oraz pacjentów, którzy cenią bezpieczeństwo oraz skuteczność. Nici Princess Lift zostały stworzone z myślą o szybkim i mało inwazyjnym liftingu twarzy.
Dlaczego Princess Lift ?
Nici Princess Lift są całkowicie wchłanialne, wykonane z materiałów niewywołujących reakcji alergicznych: polikaprolaktonu (seria Happy Lift) oraz polidioksanonu (seria PDO).
– Szeroki asortyment umożliwia odpowiednie dopasowanie rodzaju nici do danego obszaru, wymagającego ingerencji
– Nici Happy Lift oferują linię wzbogaconą o mikroskopijne haczyki o unikalnej budowie pod względem długości, gęstości rozłożenia wzdłuż nici oraz kąta ustawienia. Wprowadzone nici do tkanki podskórnej, podciągają skórę i powodują tworzenie włókien niezbędnych, aby zapewnić podparcie tkankom miękkim twarzy.
Obszary stosowania: policzki, szyja, linia żuchwy, brwi, środkowa część twarzy, usta.
– Nici PDO to wysokiej klasy nici liftingujące, pobudzające proces neokolagenezy i stymulujące proces produkcji nowego kolagenu. Nici PDO umożliwiają poprawę ujędrnienia skóry twarzy, struktury trójkąta nos-usta, gęstości skóry, a także uniesienia brwi, czy okolic podbródka.
– Zredukowany do minimum okres rekonwalescencji, pozwalający pacjentowi na szybki powrót do codziennego trybu życia
– Naturalnie wyglądające efekty, utrzymujące się do 2 lat
– Uproszczone techniki iniekcji (czas zabiegu: do 1h)
– Certyfikacja CE, gwarancja jakości produkcji, włącznie ze sterylizacją i procesem pakowania
– Zabieg z użyciem Princess Lift, może być wykonywany w połączeniu z innymi zabiegami medycyny estetycznej
Zabieg z wykorzystaniem nici Princess Lift, który będąc w ofercie gabinetów medycyny estetycznej, bez wątpienia przyczyni się do zwiększenia zainteresowania wśród pacjentów, a także zagwarantuje skuteczność świadczonych usług!

Croma Pharma, www.croma.pl

Restylane Skinboosters VitalRestylane Skinboosters

Unikatowy zabieg Restylane Skinboosters to zabieg wykonywany najczęściej preparatem Restylane Vital. Zapewnia skórze głębokie i długotrwałe nawilżenie oraz skuteczną rewitalizację. Restylane Vital został opracowany w oryginalnej technologii NASHA, z zastosowaniem stabilizowanego kwasu hialuronowego.

Długotrwały efekt głębokiego nawilżenia i rewitalizacji skóry po zastosowaniu zabiegu Restylane Skinboosters to zasługa unikalnej formuły preparatu, która stymuluje naturalną produkcję kolagenu. W miarę starzenia się skóry włókna kolagenowe zanikają i skóra traci swoją elastyczność. Podanie stabilizowanego kwasu hialuronowego przywraca utraconą sprężystość i jędrność. Preparaty można podawać na skórę twarzy, szyi i całego ciała. Restylane Skinboosters to również doskonały zabieg do poprawy elastyczności i nawilżenia wrażliwej skóry wokół oczu, delikatnych okolic ust, szyi i dekoltu, czyli tzw. trudnych do korekcji obszarów. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu i, co ważne, utrzymują się kilka miesięcy. Na początku zaleca się 3 zabiegi w odstępach 2-4 tygodni, a następnie regularne zabiegi podtrzymujące co około 6 miesięcy. Jakość skóry wyraźnie ulega poprawie, a dzięki naturalnej produkcji nowego kolagenu zmarszczki i bruzdy stają się niemal niewidoczne. Preparaty dostępne są w wersji z lidokainą i bez lidokainy. Zabiegi można wykonywać igłą lub kaniulą. Aktualnie preparaty do zabiegów Restylane Skinboosters dostępne są w nowym systemie SmartClick, który pozwala na precyzyjne dawkowanie i równomierne rozprowadzanie produktu.

Galderma Polska, www.galderma.pl

 

 1. Dermokosmetyczna Nowość Roku!

Melascreen fotostarzenie SPF50 + kompleksowa ochrona dłoni

Krem do rąk melascreen fotostarzenie SPF50+ kompleksowa ochrona dłoni, zapewnia skórze kompletną pielęgnację, która minimalizuje przebarwienia skóry, powodując ich rozjaśnienie.
Formuła kremu bogata jest w składniki aktywne korygujące, nawilżające, chroniące, takie jak:

– L-White? ? koryguje przebarwienia, które są połączeniem substancji czynnych ograniczających syntezę barwników odpowiedzialnych za przebarwienia wywołane słońcem,
– filtry przeciwsłoneczne SPF50+ pomagające w walce z fotostarzeniem,
– kwas hialuronowy pomagający przywrócić skórze jędrność.

Krem do rąk melascreen fotostarzenie SPF50+ kompleksowa ochrona dłoni wspomaga bardziej jednorodną pigmentację. Skóra odzyskuje również elastyczność i jędrność.

Ducray/Pierre Fabre Dermo-Cosmetique, www.ducray.com.pl

 

Sensinol Szampon ochrona fizjologiczna

Skóra głowy codziennie narażona jest na drażniące działanie różnych czynników (zanieczyszczenia, stres, nieodpowiedni i/lub zbyt drażniący szampon oraz inne produkty do pielęgnacji włosów), które ją osłabiają, powodują uczucie swędzenia lub pieczenia. Dolegliwość ?wrażliwej skóry głowy? występuje u ponad 40% populacji.
W celu złagodzenia i redukcji dyskomfortu owłosionej skóry głowy, Laboratoria Dermatologiczne DUCRAY opracowały szampon sensinol ochrona fizjologiczna z polidokanolem. Jego pozbawiona parabenów, barwników i substancji zapachowych formuła zapewnia bardzo łagodne oczyszczanie.
Fizjologia skóry głowy jest zachowana dzięki delikatnej bazie myjącą o naturalnym pH.
Bardzo dobra tolerancja. Do częstego stosowania, minimum 3 razy w tygodniu.

Ducray/Pierre Fabre Dermo-Cosmetique, www.ducray.com.pl

 

 1. Najlepszy dermokosmetyk przeciwsłoneczny

A-DERMA Protect AD SPF50+

Innowacyjny produkt ochrony przeciwsłonecznej dedykowany skórze atopowej. Krem A-DERMA Protect AD SPF50+ to nowy, unikatowy produkt do ochrony przeciwsłonecznej słonecznej dedykowany skórze atopowej, który został oparty na innowacyjnym składniku aktywnym ? oleju z młodych pędów owsa Rhealba?.
Krem przeciwdziała szkodliwemu promieniowaniu słonecznemu na 3 poziomach: chroni skórę przed działaniem promieniowania UV (UVA/UVB), wzmacnia barierę naskórkową oraz zabezpiecza DNA komórek przed negatywnym działaniem promieniowania UVA.
Olej z młodych pędów owsa Rhealba? o działaniu antyoksydacyjnym chroni komórkowe DNA. BARRIESTOLIDE? opatentowany, drogocenny składnik aktywny wzmacnia barierę naskórkową. Dodatkowo, produkt posiada 4 bezpieczne filtry organiczne o szerokim spektrum działania, które chronią skórę przed promieniami UVB i UVA. Nie zawiera alkoholu. Posiada bezzapachową i wodoodporną formułę do stosowania na twarz i ciało.

A-Derma/Pierre Fabre Dermo-Cosmetique, www.aderma.com

Krem ochronny SPF 50 + Iwostin Solecrin PurritinKrem Ochronny SPF 50 Iwostin Solecrin Purritin

Krem ochronny SPF 50+ Iwostin Solecrin Purritin dzięki połączeniu starannie dobranych substancji działa wielopłaszczyznowo, kompleksowo chroni oraz pielęgnuje skórę tłustą i trądzikową.

Właściwości:

 • chroni przed promieniowaniem UVA i UVB,
 • dodatkowo chroni skórę, wzmacniając jej naturalny system ochrony przeciwsłonecznej,
 • reguluje wydzielanie sebum,
 • zapewnia optymalny poziom nawilżenia,
 • lekka konsystencja nie zatyka porów.

Sposób użycia: Należy równomiernie nanieść na skórę co najmniej 15 minut przed ekspozycją na słońce. Powtarzać aplikację w przypadku długiego przebywania na słońcu lub starcia preparatu z powierzchni skóry.

Substancje aktywne: kompleks filtrów: dwutlenek tytanu (filtr mineralny), Tinosorb? S, Avobenzone (filtry organiczne) oraz Tinosorb? M (filtr łączący cechy filtrów organicznych i mineralnych), filtr immunologiczny Antileukine 6?, Physiogenyl?, Dry – Flo? PC.

Nepentes Pharma, www.iwostin.pl

 

 1. Najlepszy dermokosmetyk do pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej

Keracnyl PP Krem kojący przeciw niedoskonałościomKeracnyl PP

Dzięki swojej wzmocnionej, kojącej formule, krem działa na główne przyczyny powstawania zmian zapalnych w trądziku (sebum, bakterie P. acnes, podrażnienia trądzikowe).

Opatentowana innowacja*: Myrtacine? składnik nowej generacji niszczy biofilm bakterii P. acnes.
Koi i redukuje zmiany trądzikowe oraz niedoskonałości.
Witamina PP koi podrażnienia i redukuje niedoskonałości.
Wyciąg z palmy sabalowej redukuje nadmiar sebum, dzięki czemu skóra pozostaje matowa.
Składniki nawilżające przywracają uczucie komfortu. Skóra staję się delikatna i elastyczna.
Skuteczność stosowania produktu jest widoczna już po 7 dniach stosowania.
Preparat łagodzi również podrażnienia wywołane stosowaniem preparatów leczniczych o działaniu miejscowym.

Hipoalergiczny.
Nie działa komedogennie.
Nie zawiera parabenów.

Ducray/Pierre Fabre Dermo-Cosmetique, www.ducray.com.pl

Sebiaclear ActiveSEBIACLEAR

Aktywny krem redukujący uciążliwe niedoskonałości skóry o skuteczności porównywalnej do leczenia dermatologicznego.

SEBIACLEAR ACTIVE to intensywnie działający krem nakierowany na redukcję uciążliwych niedoskonałości skóry charakterystycznych dla cery trądzikowej. Receptura tego preparatu zawiera najbardziej skoncentrowane składniki aktywne z całej gamy Sebiaclear, przez co zapewnia wyjątkową skuteczność w zwalczaniu wszelkiego rodzaju krostek, zaskórników, zmian potrądzikowych czy nadmiernego błyszczenia skóry. Zapewnia długotrwałe nawilżenie oraz ma doskonałe właściwości matujące. Jest nieodzownym produktem w kosmetyczce każdej osoby ze skórą tłustą lub ze skłonnością do trądziku!

UZNANE, DERMATOLOGICZNE SKŁADNIKI AKTYWNE W WYSOKICH STĘŻENIACH POZWALAJĄ NA KOMPLEKSOWE, WIELOPŁASZCZYZNOWE DZIAŁANIE NA WSZYSTKIE ETAPY TRĄDZIKU

 • Glukonolakton (14%): działa przeciwzapalnie i złuszczająco; wyrównuje skórę, odblokowuje pory, ogranicza tworzenie się nowych niedoskonałości; działa antyoksydacyjnie
 • Przy zmianach zapalnych skuteczność działania 14% glukonolaktonu porównywala z działaniem 5% BPO(nadtlenku benzoilu)
 • Działanie keratolityczne 14% gluknolaktonu przy redukcji zmian potrądzikowych porównywalne do kwasów AHA;

Zdecydowanie lepsza tolerancja glukonolaktonu nad AHA/PBO

 • nie powoduje uwrażliwienia skóry na słońce
 • wykazuje hamujący wpływ na proces fotostarzenia skóry, spłyca drobne zmarszczki, poprawia napięcie skóry
 • Niacynamid (4%): wykazuje wysokie działanie antybakteryjne ? skuteczność porównywalna do działania 1% klindamycyny; ogranicza namnażanie się bakterii i nie powoduje oporności bakteryjnej; działa przeciwzapalnie oraz eliminuje niedoskonałości powstające w wyniku stanów zapalnych skóry;
 • Składnik matujący: reguluje wydzielanie sebum

SKUTECZNOSC POTWIERDZONA W BADANIACH KLINICZNYCH

Potwierdzona klinicznie redukcja niedoskonałości w 7dni. Po 4 tygodniach stan skóry ulega zdecydowanej poprawie, pory są odblokowane, błyszczenie uregulowane, blizny i niedoskonałości zredukowane

Badane osoby zaobserwowały utrzymujące się przez 12 godzin nawilżenie skóry oraz spadek natężenia występowania:
– krostek o 64%
– zaskórników o 82%
– przebarwień o 51%

TEKSTURA

 • konsystencja kremowo-żelowa,
 • nie tłusta i ultra lekka formuła
 • działanie nawilżające przez 12h
 • działanie matujące przez 8h
 • idealny preparat pod makijaż;

Filorga Poland, www.filorga.net.pl

 

 1. Najlepszy dermokosmetyk do pielęgnacji skóry naczynkowej

Ujędrniający krem na naczynka SPF 20 Iwostin Capillin DuoUjędrniający krem na naczynka SPF 20 Iwostin Capillin

Ujędrniający krem na naczynka SPF 20 Iwostin Capillin Duo? dzięki bogactwu 10 składników aktywnych wykazuje podwójne działanie: redukuje problemy skóry naczyniowej (Algi Aldavine 5x, Pronalen Aesculus trokserutyna, witamina C, skwalan, zielony pigment) z jednoczesnym działaniem liftingującym (Suberlift?, witamina E, pantenol, filtr SPF 20).

Opatentowany, otrzymany z wyciągu kory dębu lipopolimer Suberlift?, odmładza i opóźnia starzenie skóry. Formuje specjalną mikrokrystaliczną sieć, która przyłączając się do powierzchni skóry, natychmiast ją napina i wygładza. Pierwsze rezultaty działania składnika widoczne są już po 1 h od aplikacji (dane producenta składnika).

Filtr SPF 20 chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Zastosowanie: Codzienna pielęgnacja skóry naczynkowej, zaczerwienionej i wrażliwej z oznakami starzenia.

Sposób użycia: Należy nanieść krem na oczyszczoną skórę twarzy. Preparat jest odpowiedni jako baza pod makijaż.

Składniki: Suberlift?, Algi Aldavine 5x, Pronalen Aesculus trokserutyna, witamina C i E, skwalan, pantenol, alantoina, filtr SPF 20, zielony pigment.

Nepentes Pharma, www.iwostin.pl

Uriage-RoselianeUriage Roseliane

Krem stworzony do pielęgnacji skóry z rozszerzonymi naczynkami.
Wskazania: skóra naczynkową, napadowe zaczerwienienie skory, rumień utrwalony, wspomagająco w trądziku różowatym.

Długotrwale neutralizuje zaczerwienienia. Wzmacnia kruche naczynka i zapobiega ich pękaniu. Łagodzi obrzęk, uczucie gorąca i ściągnięcia skóry. Wzmacnia ściany naczyń krwionośnych oraz łagodzi stan zapalny. Pozostawia skórę ukojoną i gładką.
Innowacyjny kompleks Cerasterol-2F (patent Uriage) w połączeniu z wodą termalną Uriage odpowiada za regenerację i odbudowę bariery skórnej, która podlega uszkodzeniu na skutek działania czynników zewnętrznych (środowiskowych) oraz w wyniku utraty wody

Ekstrakt z żeń-szenia i ekstrakt z czerwonych i brunatnych alg wzmacniają ściany naczyń krwionośnych i zwiększają ich odporność na zmiany temperatury.

2 kolejne opatentowane składniki Uriage SK5R COMPLEX oraz TLR2-REGUL COMPLEX regenerują i odbudowują barierę immunologiczną skóry zaburzoną przez pasożyty demodex.

Efekt: Redukuje zaczerwienienie, koi, chroni i nawilża skórę naczynkową. Działanie potwierdzone w badaniach klinicznych:

– ZACZERWIENIENIA ZREDUKOWANE O 85%*

– UCZUCIE GORACA ZMNIEJSZONE O 96%*

*Badanie kliniczne przeprowadzone pod kontrolą dermatologa na grupie 40 kobiet przy aplikacji Kremu Roseliane dwa razy dziennie.

Bio Profil Polska, www.bioprofil.pl

 

 1. Najlepszy dermokosmetyk do pielęgnacji skóry wrażliwej

Gama Cetaphilcetaphil

Już od 12-stu lat Cetaphil pomaga polskim lekarzom w codziennych zmaganiach z pielęgnacją skóry ich pacjentów.

Na bazie wielu badań z dziedziny dermatologii oraz dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, powstała seria specjalistycznych dermokosmetyków, które dbają o nawet najbardziej wymagających pacjentów.

Kompleksowa pielęgnacja skóry składa się jedynie z dwóch etapów:

Krok 1 – delikatne i jednocześnie skuteczne oczyszczenie

Cetaphil EM Emulsja micelarna Do mycia ? chroni płaszcz lipidowy dzięki zabezpieczeniu substancji myjącej w postaci miceli. Sprawdza się w przypadku skóry suchej, wrażliwej, z trądzikiem młodzieńczym i różowatym, jak również przed i po zabiegach dermatologicznych oraz do demakijażu twarzy i okolic oczu.

Cetaphil Chusteczki oczyszczające dla skóry wrażliwej ? to wyjątkowe połączenie składników ? Cetaphil EM Emulsji micelarnej z alatoniną o właściwościach łagodzących i glukonianem cynku, który pomaga regulować wytwarzanie sebum. Zapewniają skuteczne oczyszczenie, bez podrażniania oczu i skóry. Są niekomedogenne i hipoalergiczne oraz nie zawierają mydła.

Krok 2 ? nawilżanie, ochrona i regeneracja

Dobór właściwego produktu zapewni oczekiwany efekt. W zależności od stanu skóry, mamy do dyspozycji:

Cetaphil MD Dermoprotektor Balsam do twarzy i ciała

Zapewnia głębokie i długotrwałe nawilżenie skóry za sprawą jego unikatowego składu. Zawiera olej z orzechów makadamia, który dostarcza NNKT oraz pantenol, który łagodzi podrażnienia i ułatwia regenerację, a także najwyższe wśród dermokosmetyków stężenie silnie wiążącej wodę gliceryny.

Cetaphil DA Ultra Krem intensywnie nawilżający

Intensywnie nawilża oraz uzupełnia brakujące w skórze lipidy. Zawiera unikalny kompleks ERC5, czyli pięć kluczowych składników, które zapewniają skórze ochronę, prawidłowe nawilżenie oraz odpowiednie uzupełnienie lipidów (np. PCA, masło Shea i olej z orzechów makadamia). Dzięki temu świetnie sprawdza się w przypadku AZS i wyprysku oraz wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z bardzo suchą skórą.

Cetaphil PS Lipoaktywny Krem nawilżający

Zapewnia silnie wysuszonej lub uszkodzonej skórze zaspokojenie jej trzech najistotniejszych potrzeb:

– ochronę ? tworzy na skórze film ochronny, w jego skład wchodzą olej migdałowy, wazelina i dicapryl oraz silikony, które dodatkowo zmiękczają i wygładzają naskórek

– regenerację ? witamina E i silikony działają kojąco i pobudzają wzrost nowych komórek

– nawilżanie ? zawiera glicerynę, która długotrwale wiąże wodę.

Jest szczególnie polecany po zabiegach medycyny estetycznej.

Galderma Polska, www.galderma.pl

Łagodna emulsja micelarna Emolium

Łagodna emulsja micelarna Emolium? to kompletny emolient zalecany do codziennej higieny skóry wrażliwej, podrażnionej i skłonnej do alergii. Dzięki łagodnej bazie myjącej z micelami, skutecznie pochłania zanieczyszczenia, cząsteczki makijażu i sebum. Zawartość 5 składników nawilżających (olej winogronowy, pantenol, wyciąg z alg, alantoina, mocznik) sprawia, że po zastosowaniu skóra jest skutecznie oczyszczona, nawilżona i ukojona, a jej bariera lipidowa ? nienaruszona.

Sposób użycia: Formuła emulsji daje większą gęstość w porównaniu do preparatu w formie płynu. Kremowa konsystencja ułatwia stosowanie i eliminuje konieczność użycia wody. Emulsję można zatem stosować na dwa sposoby:

 • bez wody ? należy nanieść na twarz za pomocą wacika i delikatnie oczyścić skórę,
 • z wodą, bez użycia płatków kosmetycznych, co zminimalizuje pocieranie i pozwoli na uniknięcie podrażnień. Należy nalać małą ilość preparatu na dłoń i nakładać na skórę delikatnie go wmasowując, a następnie spłukać wodą.

Substancje aktywne: pantenol, alantoina, olej winogronowy, wyciąg z alg, mocznik

Nepentes Pharma, www.iwostin.pl

Tolerance ExtremeTOLERANCE Extreme

Laboratoria Dermatologiczne Av?ne połączyły wiedzę i farmaceutyczne doświadczenie z nowoczesną technologią, aby stworzyć produkty zaspokajające najbardziej podstawowe, a zarazem najważniejsze potrzeby skóry, wykorzystując minimalistyczną, bezpieczną i efektywną formułę. Maseczka Tolerance Extreme zawiera wyłącznie 7 ?FIZJO-kompatybilnych? i ?FIZJO-lekkich? składników, aby zapewnić skórze skuteczne nawilżenie i ukojenie, w możliwie najprostszy sposób ? bez zaburzania jej równowagi i naturalnego ekosystemu. Jest swego rodzaju domową, łagodzącą kuracją Wodą Termalną Av?ne, której działanie jest odczuwalne już po upływie zaledwie 5 minut od aplikacji. Wystarczy nałożyć grubszą warstwę maseczki na twarz i skóra będzie w stanie stawić czoła wyzwaniom nowego tygodnia. Maseczka Tolérance Extr?me dzięki wysokiemu stężeniu gliceryny przynosi skórze uczucie wyjątkowej świeżości. Jest szczególnie niezastąpiona w pielęgnacji skóry nadwrażliwej i w sytuacjach ?kryzysowych?.

KOSMETYK STERYLNY

? czyli nowa generacja opatentowanych formuł ukierunkowanych na najistotniejsze potrzeby skóry. Dzięki opatentowanej technologii Kosmetyku Sterylnego, ze składu produktów wyeliminowano konserwanty, jak również wszelkie substancje powierzchniowo czynne oraz zapachowe, regulatory pH, a także inne składniki często zawarte w składzie kosmetyków, które nie oferują wymiernych korzyści dla skóry. Formuły Tolérance Extr?me są pozbawione zbędnych składników, ograniczając się do maksymalnie 7, aby zapewnić skórze nawilżenie w możliwie najprostszy sposób, nie zaburzając jej równowagi. Nienaruszalność sterylnej formuły produktu przez cały okres jego stosowania, pomimo braku jakichkolwiek substancji konserwujących, jest możliwe dzięki opatentowanemu systemowi zamknięcia D.E.F.I.

SKŁADNIKI FIZJO-kompatybilne?

Formuły Tolérance Extr?me zostały opracowane w oparciu o wiedzę i doświadczenie specjalistów z Laboratorium Pierre Fabre Dermo-Cosmétique, we współpracy z zespołem dermatologów i naukowców w dziedzinie pielęgnacji skóry. Każdy z ?FIZJO-kompatybilnych? składników został starannie dobrany, aby możliwie najprecyzyjniej naśladować fizjologiczną budowę skóry:

 • Woda termalna Av?ne o właściwościach kojących i łagodzących podrażnienia
 • Gliceryna: substancja nawilżająca, wiążąca wodę w skórze
 • Substancje zmiękczające skórę (trójglicerydy, skwalen, masło shea, olej z krokosza barwierskiego) zapewniające komfort i ochronę.

KONSYSTENCJE FIZJO-lekkie…
Laboratoria Dermatologiczne Av?ne opracowały produkty, których formuły harmonijne łączą się ze strukturą skóry. Formy galenowe produktów ? emulsje ? wykazują nadzwyczajną delikatność. Formuły linii Tolérance Extr?me działają w sposób nieodczuwalny, wywołując unikalne uczucie ?oddychającej skóry?. Opatentowane konsystencje odtwarzają warstwę hydrolipidową naskórka, zapewniając tym samym optymalne nawilżenie i zapobiegając przeznaskórkowej utracie wody.

Avene/Pierre Fabre Dermo-Cosmetique, www.eau-thermale-avene.pl

Topialyse Baume IntensifTOPIALYSE Baume Intensif

Intensywnie regenerujący balsam do skóry suchej, atopowej, uporczywie swędzącej. Długotrwale koi podrażnienia, łagodzi świąd i zapobiega nawrotom dolegliwości. Uzupełnia niedobory lipidów w skórze, chroni i odbudowuje barierę ochronną naskórka.

WSKAZANIA

Dla skóry suchej i atopowej, uporczywie swędzącej. Idealna pielęgnacja skóry atopowej w okresie zaostrzeń. Dla niemowląt, dzieci, dorosłych. Można stosować u noworodków z wyłączeniem wcześniaków. Testowany pod kontrola pediatryczną i dermatologiczną

FORMUŁA:

Zawiera minimalną, niezbędną liczbę składników. Tylko 20 wyselekcjonowanych substancji, które zapewniają maksymalną skuteczność oraz maksymalną tolerancję produktu przez skórę bardzo wrażliwą.

Wyjątkowa skuteczność: udowodnione klinicznie 48 godzinne działanie przeciwświądowe.

UZNANE, DERMATOLOGICZNE SKŁADNIKI AKTYWNE W WYSOKICH STĘŻENIACH POZWALAJĄ NA KOMPLEKSOWE, WIELOPŁASZCZYZNOWE DZIAŁANIE PRZECIW PODRAŻNIENIOM I PRZECIWŚWIADOWE

 • 46% Fazy olejowej ? bogate źródło kwasów Omega 3,6, i 9 uzupełniających lipidy w naskórku oraz regeneruje i wzmacnia barierę naskórkową.

Olej bawełniany 10% – chroni skórę i przyspiesza jej regenerację. Działa antyalergicznie, przeciwzapalnie, podnosi odporność na zakażenia, odżywia i nawilża naskórek

Olej kokosowy 6% – głęboko nawilża i wygładza skórę. Działa antybakteryjnie, antyalergicznie, przyspiesza gojenie i łagodzi podrażnienia.

Olej babassu – doskonale się wchłania, zmiękcza naskórek i wzmacnia barierę skórną chroniącą głębsze warstwy skóry przed utratą wody. Odpowiada za doskonałe właściwości aplikacyjne ? podobne do silikonu.

Fosfolipidy – są elementem budulcowym komórek nerwowych i błon komórkowych, dzięki temu mają zdolność skutecznego zmiękczania naskórka, ułatwiania penetracji towarzyszących składników aktywnych w głąb skóry, oraz wbudowują się w spoiwo międzykomórkowe uzupełniając ubytki. Fosfolipidy wykazują zdolność wiązania wody, dzięki czemu zatrzymują wilgoć w skórze. Tworzą na jej powierzchni ochronny film.

Gliceryna ? posiada wysokie właściwości nawilżające, humektant

 • 4% Niacynamid ? natychmiastowo koi podrażnienia, działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, odbudowuje barierę ochronną naskórka
 • Cukry prebiotyczne ? przywracają i utrzymują równowagę mikrobiomu na skórze. Wzmacniają funkcje obronne skóry.

INNOWACYJNA KONSYSTENCJA

Konsystencja balsamu pozwala na idealne rozprowadzenie preparatu na skórze. Bardzo szybko się wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy, nie brudzi ubrań. Posiada delikatny, kokosowy zapach wynikający z użytego oleju kokosowego.

SKUTECZNOŚC UDOWODONIONA W BADANIACH KLINICZNYCH

-Redukuje świąd ? w 100% po 21 dniach stosowania. Redukcja świądu utrzymuje się 48 godzin po zaprzestaniu stosowania produktu

– w 100% natychmiastowo i długotrwale koi

9 na 10 badanych uważa, że produkt jest bardziej skuteczny niż te, które dotychczas stosowali.

Filorga Poland, www.filorga.net.pl

 

 1. Najlepszy dermokosmetyk do pielęgnacji i regeneracji skóry po zabiegach estetycznych

A-DERMA Epitheliale AH DuoA Derma Epitheliale AH Duo KREM ULTRA-REGENERUJĄCY

A-DERMA Epitheliale A.H DUO to ultra-regenerujący krem dedykowany skórze uszkodzonej na skutek zabiegów dermatologii estetycznej (peelingów chemicznych, laserów, mikrodermabrazji), dermatochirurgii (usuwanie znamion) lub zmian w naskórku, które mogą pozostawiać trwałe ślady. Doskonale sprawdzi się również przy codziennych uszkodzeniach skóry, tj.: otarcia, skaleczenia czy oparzenia.
Krem został opracowany dzięki wykorzystaniu najnowszej wiedzy dermatologicznej dla optymalnej regeneracji skóry oraz dla ograniczenia trwałych śladów. Zawarta w nim opatentowana innowacja Cicahyalumide? to połączenie dwupeptydu aminokwasów L-alaniny i L-glutaminy, ekstraktu z młodych pędów owsa Rhealba? oraz kwasu hialuronowego. Dzięki temu innowacyjnemu kompleksowi skóra szybciej się regeneruje, jest odpowiednio nawilżona a co za tym idzie zminimalizowane jest ryzyko powstawania trwałych śladów na skórze. Krem jest doskonale tolerowany. Niewidoczna i nieklejąca się konsystencja wzbogacona w składniki nawilżające, idealnie się rozprowadza dla łatwej i przyjemnej aplikacji. Należy go nakładać raz lub dwa razy dziennie aż do całkowitej regeneracji powierzchni skóry. Bez substancji zapachowych, bez parabenów.

A-Derma/Pierre Fabre Dermo-Cosmetique, www.aderma.com

BIO-SENSE Ultra Repair CreamBio Sense Ultra Repair Cream

W naszym kremie pozabiegowym zastosowaliśmy nie tylko najbardziej skuteczne substancje czynne przyspieszające gojenie skóry po zabiegach estetycznych, które redukują rumień i obrzęk ale również substancje stymulujące skórę do prawidłowej regeneracji oraz zwiększonej produkcji kolagenu i innych składników macierzy międzykomórkowej. Jego niezwykle lekka konsystencja nie zatyka porów skóry, pozwalając jej swobodnie oddychać co również znacząco przyspiesza procesy regeneracyjne zachodzące w uszkodzonej skórze. W BIO-SENSE Ultra repair cream zastosowaliśmy tylko składniki aktywne o udowodnionej badaniami klinicznymi skuteczności w gojeniu i obudowie uszkodzonej skóry.

Tripeptyd miedziowy-1 (Copper peptide GHK-Cu) jest naturalnie występującym kompleksem peptydów zbudowanym z cząsteczki miedzi oraz aminokwasów: glicyny, histydyny i lizyny. U ludzi, tripeptide GHK-Cu promuje aktywację procesu gojenia ran, aktywuje komórki odpowiedzialne za odpowiedź immunologiczną, ma właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne, stymuluje syntezę kolagenu i glikozaminoglikanów w fibroblastach oraz promuje wzrost nowych naczyń krwionośnych. Aktualne badania wskazują, że jest zdolny do modulowania ekspresji dużej liczby naszych genów, odpowiedzialnych za odwrócenie procesów degeneracyjnych zachodzących w skórze. Leczenie za pomocą GHK-Cu skutkuje przyspieszeniem procesu gojenia ran i przyspieszeniem ziarninowania, wyższym poziomem glutationu i witaminy C w skórze, zwiększoną syntezą kolagenu oraz silną aktywacją fibroblastów i komórek macierzystych.

BIO-SENSE Ultra Repair cream oparty jest na formule, która natychmiast po zabiegu przynosi ulgę, redukując uczucie pieczenia, zaczerwienie skóry i obrzęk wywołany zabiegiem. Przyspiesza ziarninowanie naskórka oraz głęboko nawilża skórę, co zapobiega nadmiernemu złuszczaniu po procedurach medycznych. Dzięki redukcji rumienia oraz zawartości silnych antyoksydantów zapobiega powstawaniu przebarwień pozapalnych. Tripeptyd miedziowy-1 dodatkowo silnie stymuluje komórki macierzyste i fibroblasty do produkcji kolagenu i innych składników macierzy międzykomórkowej. Działa ochronnie na skórę zabezpieczając ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i wspomaga odbudowę warstwy lipidowej naskórka. Nawilża skórę i zapobiega utracie wody ze skóry dzięki zawartości skwalanu i fosfolipidów.

Revisage, www.revisage.pl

Cicabio SPF 50+

krem łagodząco-odbudowujący z filtrem SPF 50+

Cicabio SPF 50+ to 1-szy produkt przyspieszający gojenie się skóry działający na każdym etapie biologicznego procesu odbudowy naskórka i ograniczający ryzyko hiperpigmentacji. Do stosowania na skórę uszkodzoną z ranami, która będzie narażona na promieniowanie UV.

Odbudowuje ? składniki aktywne:

 • Odbudowuje: resveratrol / siarczan miedzi / Centella Asiatica
 • Łagodzi: opatentowany kompleks Antalgicine ?
 • Oczyszcza: siarczan miedzi i cynku
 • Kwas hialuronowy

Chroni:

 • SPF 50+
 • UVA 31
 • Filtry chemiczne
 • Bez nanocząsteczek
 • Bez oktokrylenu

Optymalne właściwości

 • Formuła bezzapachowa
 • Niekomedogenny
 • Fotostabilny
 • Wodoodporny
 • Hipoalergiczny
 • Odpowiedni pod makijaż
 • Bardzo dobrze tolerowany
 • Nieklejąca się konsystencja
 • Łatwo się rozprowadza, szybko się wchłania
 • Po nałożeniu staje się bezbarwny

Sposób użycia

 • 2 aplikacje dziennie aż do całkowitego zagojenia się skóry
 • W razie ekspozycji na słońce ponawiać aplikację co 2 godziny
 • Unikaj stosowania w okolicach oczu
 • Nie stosować na rany lub oparzenia spowodowane nadmierną ekspozycją na słońce

Laboratoire Dermatologique Bioderma, www.bioderma.pl

Fluid IWOSTIN CORRECTIN MAXFluid Iwostin Correctin Max

Fluid Iwostin CORRECTIN MAX zapewnia widoczne, potrójne działanie:

 • zaawansowaną pielęgnację i redukcję problemów skóry wymagającej, dzięki specjalnie opracowanym składnikom aktywnym,
 • natychmiastową korektę bez efektu maski aż do 16h*, dzięki optymalnemu stężeniu pigmentów mineralnych,
 • długofalowe wzmocnienie i poprawę wyglądu skóry, które zapewnia kompleks witamin A, E, F.

Fluid zawiera ponadto filtr SPF 30, zapewniający wysoką ochronę przeciwsłoneczną oraz inteligentny SEBU ? CONTROL SYSTEM, redukujący wydzielanie sebum. Odpowiednio matuje i nawilża, zapewniając skórze komfort, szczególnie ważny przy intensywnym kryciu.

Dostępny jest w trzech odcieniach: 01, 02 i 03, aby zapewnić naturalny efekt makijażu.

Zastosowanie: mocne i długotrwałe korygowanie niedoskonałości skóry. Odpowiednie także dla skóry wrażliwej.

Sposób użycia: dopasowany odcieniem do kolorytu skóry fluid, należy nałożyć po wchłonięciu się regularnie stosowanego kremu dziennego. Następnie delikatnie rozprowadzić kolistymi ruchami opuszków palców. Preparat łatwo i równomiernie rozprowadza się na skórze twarzy i szyi, idealnie stapia się ze skórą, nie obciążając jej.

Składniki: kompleks witamin AEF, gliceryna, filtr SPF 30.

Nepentes Pharma, www.iwostin.pl

LCE Balm

Doskonały krem naprawczy o szerokim spektrum działania. Stosowany jest bezpośrednio na uszkodzoną skórę i otwarte rany, w obszarze twarzy i ciała, także z uwzględnieniem okolic oczu i ust oraz stref intymnych. Przyspiesza gojenie, zapobiega powstawaniu blizn oraz jednocześnie redukuje obrzęki i zasinienia, wpływając tym samym na znaczące skrócenie procesu rekonwalescencji pozabiegowej i poprawę komfortu pacjenta. Ponadto aktywne składniki balsamu działają przeciwstarzeniowo, wydłużając efekt podjętej terapii. Stąd tak doskonałe wskazanie do stosowania we wszelkiego typu zabiegach estetycznych i laserowych, chirurgii, czy ginekologii estetycznej. Polecany także w terapii przygotowawczej przed zabiegiem w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia opuchlizny, siniaków i krwiaków.

LCE Balm zawiera opatentowaną formułę Cebeline, bazującą na aktywnym fragmencie Lamininy 5 (Ln 5) opracowaną przez francuskie laboratorium D?Anjou, we współpracy z Instytutem badawczym CNRS pod przewodnictwem dr P. Rousselle.

Ln 5 ? to kluczowa proteina połączenia dermalno-epidermalnego (DEJ), która przyspiesza proces regeneracji skóry oraz przeciwdziała starzeniu.

Połączenie skórno-naskórkowe DEJ jest wysoko wyspecjalizowaną strukturą składającą się z cienkich warstw, specyficznych kompleksów przyłączy i zmarszczeń. Zawiera ono około 20 makrocząsteczek, głównie kolagenów IV i VII i laminin. DEJ bierze udział w wielu procesach biologicznych. Przede wszystkim jest mechanicznym wsparciem dla skóry. Odgrywa również rolę selektywnej filtracji, kontrolując wymiany metaboliczne. W ten sposób odgrywa rolę w adhezji, wzroście i migracji komórek. Jest ważnym zbiornikiem czynników wzrostowych i wsparciem dla keratynocytów podczas procesu gojenia ran. Utrzymanie jego integralności jest konieczne do osiągnięcia efektu zdrowienia. Hemidesmosomy to specyficzne struktury błony podstawnej nabłonka. Pomagają one zapewnić zakotwiczenie nabłonków i umożliwiają komunikację pomiędzy komórkami a macierzą pozakomórkową. Laminina 5 (Ln5) obecna w blaszce gęstej (lamina densa) jest niezbędna do tworzenia, zachowania i stabilności hemidesmosomów. Lamininy to glikoproteiny niekolagenowe: mają 3 ramiona (alfa, beta i gamma). Ln5 (3 alfa, beta 3, gamma 2) jest specjalnie syntetyzowany przez keratynocyty podstawne.

Ln5 jest głównym białkiem kotwiczenia naskórka. Pełni rolę strukturalną: wiążąc inne białka kolagenowe, rolę sygnalizacyjną: interakcja z receptorami powierzchni komórki. Podczas starzenia się skóry DEJ traci swoje zmarszczenia i rozłącza się. W związku z tym, zmniejsza się odporność na siły rozciągania, tkanka skóry staje się osłabiona, wymiana pomiędzy skórą właściwą a naskórkiem, a także proces regeneracji ulegają zmianie.

Laboratorium przeprowadziło badania nad peptydem, i wyłoniło aktywny fragment Lamininy 5, który wpływa na adhezję komórek. Udowodniono, że można nim zastąpić jego rodzimy odpowiednik, gdy nastąpi jego niedobór. Stanowi on opatentowany składnik Cebeline i w największym stężeniu występuje w LCE Balm. Cebeline jest w stanie przywrócić właściwości mechaniczne i adhezyjne DEJ. Wzmocni strukturę skórną i wspomoże regenerację naskórka oraz będzie przeciwdziałać procesom starzeniowym. Jego skuteczność w tym zakresie potwierdzają badania in vivo.

Aesthetic Concept, www.aestheticconcept.com.pl

ZinalfatZinalfat

krem kojąco-regenerujący

Skład i działanie

Zinalfat to krem zawierający unikalne połączenie składników o działaniu kojąco-regenerującym oraz ochronnym:

 • sukralfat ? pobudza wytwarzanie naskórkowych czynników wzrostu, które przyśpieszają regenerację
 • alantoina ? łagodzi zaczerwienienie i uczucie pieczenia oraz zmiękcza i wygładza naskórek
 • związki miedzi i cynku ? posiadają właściwości ochronne i antyoksydacyjne
 • gliceryna ? nawilża skórę wiążąc wodę i zapobiegając jej ucieczce, poprawia elastyczność skóry
 • dimetikon ? pozostawia na skórze delikatną warstwę, chroniącą przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Zinalfat skutecznie łagodzi objawy podrażnień (np. zaczerwienienie, uczucie swędzenia i napięcia skóry, nadmierne złuszczanie), przyspiesza i ułatwia regenerację naskórka oraz zmniejsza podatność skóry na uszkodzenia.

Zinalfat nie zawiera barwników, kompozycji zapachowych ani konserwantów.

VP Valeant, www.zinalfat.pl

 

 1. Najlepszy dermokosmetyk przeciwzmarszczkowy

C E FerulicCE FERULIC

POTRÓJNIE DZIAŁAJĄCE, AKTYWNE SERUM ANTYOKSYDACYJNE Z 15% KWASEM L-ASKORBINOWYM, 1% ALFA-TOKOFEROLEM I 0,5% KWASEM FERULOWYM

Ta opatentowana formuła jest zwieńczeniem wielu lat badań nad absorpcją antyoksydantów przez skórę. Zwiększa ona naturalną zdolność skóry do ochrony przed negatywnym wpływem środowiska i wspomaga neutralizację wolnych rodników.

Preparat C E Ferulic zawiera oryginalną formułę 15% kwasu L-askorbinowego, połączonego z 1% alfa-tokoferolem oraz 0,5% kwasem ferulowym ? silnym antyoksydantem roślinnym.

Dzięki dodaniu tych synergicznie działających antyoksydantów do oryginalnie silnej formuły z 15% witaminą C, otrzymano potrójne serum o wyjątkowym potencjale antyoksydacyjnym, które działa nie tylko prewencyjnie, ale również silnie koryguje oznaki starzenia widoczne na skórze, takie jak drobne linie, zmarszczki, utrata gęstości i elastyczności.

W licznych badaniach potwierdzono również efektywne działanie C E Ferulica w kontekście pielęgnacji pozabiegowej. Badano działanie produktu po zabiegach laserowych ablacyjnych i nieablacyjnych. Wykazuje on istotne właściwości skracające okres regeneracji skóry, przyspieszające ustąpienie dyskomfortu pozabiegowego (obrzęku, rumienia etc.), a stosowany długoterminowo wspomaga efekty uzyskane podczas zabiegu, poprawiając blask i koloryt skóry, jej gęstość i elastyczność.

SkinCeuticals, www.skinceuticals.pl

HXR Eye CreamHXR EYE CREAM

Krem globalnie odmładzający pod oczy 360?z nowej linii dermokosmetyków SKIN PERFUSION do pielęgnacji skóry wokół oczu. Zapewnia kompleksowe działanie regenerujące: wygładza zmarszczki, likwiduje cienie, zapewnia głębokie nawilżenie i rozjaśnienie okolicy oka. W kremie połączono kilka uznanych w dermatologii składników aktywnych oraz innowacyjnych składników kosmetycznych. Heksylorezorcynol, stosowany w zwalczaniu hiperpigmentacji i kuracjach rozświetlających, zmniejsza cienie pod oczami. Peptyd Arginina-Lizina uzyskany z jadu ślimaka morskiego, działający podobnie jak botox, to składnik o działaniu wygładzającym i liftingującym, poprawiający napięcie skóry wokół oczu. Z kolei escyna, pozyskiwana z kasztanowca japońskiego, to substancja o właściwościach pobudzających, pomaga zmniejszyć opuchnięcia i cienie pod oczami. Do kremu został dodany uznany składnik stosowany w mezoterapii, czyli kompleks NCTF? o udowodnionej klinicznie skuteczności działania. Gwarantuje on poprawę jakości skóry i przywrócenie jej młodego, pięknego wyglądu. Krem HXR Eye Cream zapewnia gładką, jasną, lepiej napiętą i dobrze nawilżoną skórę pod oczami. Już po 2. godzinach od zastosowania redukuje 5,5% zmarszczek typu kurze łapki. Krem ma odżywczo-liftingującą konsystencję i dostępny jest w butelce próżniowej o pojemności 15 ml.

Filorga Poland, www.filorga.net.pl

PhysioLift NocPhysioLift NOC

Skóra najlepiej regeneruje się podczas snu. Z tego powodu nocna pielęgnacja PhysioLift jest wyjątkowo bogata w składniki aktywne. Formułę wygładzająco-regenerującego balsamu PhysioLift NOC oparto o Ascofilline?, Mono-oligomery kwasu hialuronowego i Retinaldehyd, które skutecznie pobudzają naturalne syntezy kolagenu i kwasu hialuronowego. Każdego ranka rysy twarzy będą coraz bardziej odprężone, zmarszczki mniej widoczne, a jędrność i napięcie skóry znacznie się poprawi. Aby wspomóc efekt wypoczętej i promiennej cery o jednolitym kolorycie, formułę wzbogacono o metylochalkon hesperydyny, który uszczelnia i chroni naczynia krwionośne. Woda Termalna Av?ne koi i łagodzi podrażnienia. Takie połącznie wytycza zupełnie nowy kierunek w procesie odbudowywania architektury i odmładzania skóry. Cząsteczki każdej z substancji aktywnych uzbrojone zostały w odpowiedniej wielkości nośniki, gwarantujące wyjątkową skuteczność penetracyjną. Pozwala to osiągnąć niespotykane dotychczas rezultaty, w zakresie wygładzenia zmarszczek i efektu liftingu.

Ascofilline? jest innowacyjnym składnikiem aktywnym odmładzającym architekturę skóry ? siatka włókien kolagenowych jest gęstsza, przez co powierzchnia skóry bardziej jędrna, a głębokie zmarszczki mniej widoczne. To obecnie wiodący składnik marki Eau Thermale Av?ne, pod względem stymulowania naturalnej syntezy kolagenu w skórze.

Mono-oligomery kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest głównym składnikiem macierzy pozakomórkowej i ma zasadnicze znaczenie, w zakresie podtrzymywania stabilności konstrukcji skóry. Dzięki właściwościom wypełniającym, na zasadzie pęczniejącego żelu, pomaga w tworzeniu gęstej, sprężystej podstawy zapewniającej skórze elastyczność i wytrzymałość.

Retinaldehyd jest jedną z najskuteczniejszych substancji czynnych o klinicznie i naukowo potwierdzonym działaniu przeciwzmarszczkowym i odnawiającym. Jest to bezpośredni prekursor kwasu retinowego. Dostarcza aktywną formę witaminy A bezpośrednio do wnętrza skóry, zapewniając natychmiastowy efekt naprawczy. Jest w naturalny sposób wchłaniany przez komórki, gdzie stosownie do potrzeb skóry i z rzadszym niż w przypadku innych retynoidów stosowanych miejscowo ryzykiem podrażnień, zostaje przekształcony w kwas retinowy. Niewykorzystany Retinaldehyd jest magazynowany w skórze w formie estrów kwasu retinowego, czyli w takiej postaci, w jakiej skóra naturalnie magazynuje witaminę A. Retinaldehyd aktywizuje funkcje ochronne oraz stanowi gwarancję stabilności i wytrzymałości architektury skóry.

Avene/Pierre Fabre Dermo-Cosmetique, www.eau-thermale-avene.pl