Perły Dermatologii Estetycznej 2017

logoperlaDE 2017

Konkurs na Perły Dermatologii Estetycznej 2017 rozstrzygnięty!

Organizowany od trzynastu lat konkurs na najlepsze produkty stosowane w estetyce lekarskiej jest promocją jakości i bezpieczeństwa w tej dziedzinie medycyny. Głosy lekarzy z całej Polski decydują, który z nominowanych produktów otrzyma Perłę Dermatologii Estetycznej.

W tym roku do biura Stowarzyszenia spłynęlo 1914 zgłoszeń. Większość lekarzy skorzystała z kuponów zamieszczonych w DermaNewsie ? tą drogą otrzymaliśmy 1275 głosów, z głosowania on-line skorzystało 639 specjalistów.

Dziękujemy wszystkim lekarzom, którzy od lat biorą udział w konkursie i tym, którzy w tym roku po raz pierwszy stali się jurorami.

Przedstawiamy 19 Pereł, które spełniają wysokie oczekiwania lekarzy, a co za tym idzie, dają gwarancję komfortu i bezpieczeństwa pacjentom!

logoperlaDE 2017

 1. Kategoria: Produkty zabiegowe:

Zdrowe włosy

DR.CYJ Hair FillerDR CYJ Hair Filler

Pierwsza na świecie ? peptydowa terapia włosów. Lata prac rozwojowych prowadzonych w laboratoriach firmy Caregen, skutkują patentami na coraz to nowsze i lepiej działające peptydy. Po spektakularnym sukcesie produktów Dermaheal, firma Caregen opracowała nowość na włosy ? DR.CYJ Hair Filler ? to 7 najnowszych peptydów zawieszonych w kwasie hialuronowym, który nie tylko nawilża i odżywia skórę głowy ale przede wszystkim gwarantuje powolne uwalnianie cząsteczek peptydów do organizmu. To zupełny przełom jeśli chodzi o sposób dostarczania substancji aktywnych ? minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych ? kompleksu peptydów biomimetycznych zawieszonych w nieusieciowanym kwasie hialuronowym.

Ta opatentowana formuła powolnego uwalnianie skutkuje rewelacyjnymi rezultatami.

DR.CYJ Hair Filler stanowi podstawę peptydowej terapii włosów implementowanej w gabinetach w ramach Instytutu Terapii Peptydowych. Terapia skutecznie hamuje wypadanie włosów i przyspiesza ich odrost, trwa 2 miesiące i wymaga 4 zabiegów w odstępach dwutygodniowych.

Działanie peptydów wchodzących w skład preparatu:

 • Dekapeptyd-10, Oktapeptyd-11, Oktapeptyd-2 (pobudzenie angiogenezy w obrębie mieszków włosowych, zahamowanie apoptozy, stymulacja wzrostu włosa)
 • Dekapeptyd-18, Dekapeptyd-28 (aktywacja wzrostu włosa poprzez białka Wnt, pobudzenie komórek macierzystych, namnażanie keratynocytów)
 • Oligopeptyd-54 (zablokowanie wpływu DHT powodującego łysienie, zatrzymanie wypadania włosów)
 • Oligopeptyd-71 (przywrócenie pigmentacji włosów, formowanie nowych włosów)

Jedna ampułkostrzykawka zawiera 1 ml skoncentrowanego preparatu o miękkiej formule, łatwej w podawaniu. </p>

AntiAging Institute Sp. z o.o., www.antiaging.com.pl

 

Smukłe ciało

ALLIANCE endermologiealliance endermology lozko

Po 30 latach badań francuska firma LPG stworzyła innowacyjny patent enermologie? Alliance służący naturalnej regeneracji i stymulacji tkanek. Rewolucyjna technologia pozwoliła połączyć trzy aspekty, tak istotne dla uzyskania najlepszych efektów zabiegowych: redukcję tkanki tłuszczowej, wygładzenie cellulitu i ujędrnienie skóry, skracając jednocześnie czas zabiegu (30 minut) oraz ilość powtórzeń zabiegu.

Znane ze swojej skuteczności automatyczne rolki zostały wzbogacone o zmotoryzowaną klapkę, która umożliwia wielowymiarową penetrację tkanki. Wymagane dotychczas trzy różne ruchy głowicą zabiegową, dzięki nowemu patentowi łączącemu zmotoryzowaną rolkę i klapkę, zostały zastąpione przez prosty system styku głowicy ze skórą, co gwarantuje jeszcze bardziej komfortowy zabieg, jednocześnie oddziałujący na 3 aspekty: redukcję tkanki tłuszczowej, wygładzenie cellulity oraz ujędrnianie skóry stymulując produkcję naturalnego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Technologia Alliance została wyposażona w dodatkowe akcesoria – unikalny Sensor Identyfikacji Skóry Alliance (ASI), umożliwiający przeprowadzanie zabiegu przy jednoczesnym, precyzyjnym dostosowywaniu się do jakości tkanki, jej delikatności, włóknistości, braku elastyczności itp. – Tablet, który pozwala kontrolować cały proces terapeutyczny, rozpoczynając od wprowadzenia danych pacjenta, poprzez diagnozę tkanki w obszarach zabiegowych oraz rekomendację protokołów zabiegowych z ustawieniem trybu leczenia. Gwarantuje to wysoki standard bezpieczeństwa zabiegu i możliwość dopasowania do różnych problemów terapeutycznych.

Alliance posiada moduł do zabiegów na twarz ERGOLIFT, która dynamicznie stymuluje komórki skóry w obrębie twarzy i szyi aktywując wzrost produkcji naturalnego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Technologia Alliance dostępna jest w dwóch opcjach: wersja mobilna Alliance oraz wersja z łóżkiem Alliance LAB.

WSKAZANIA: wyszczuplanie i modelowanie sylwetki, poprawa jędrności skóry na różnych obszarach, redukcja cellulitu, odmładzanie, działanie terapeutyczne ? obrzęki, zastoje, blizny, bóle mięśni i stawów.

ITP S.A., www.itpsa.pl

 

Łabędzia szyja

Nici APTOS NEEDLE 2G.APTOS Needle

Efekt pięknej, gładkiej szyi z napiętą i jędrną skórą, bez widocznych poprzecznych bruzd i deformacji w obszarze mięśni platysmy to domena technik liftingujących Aptos, niekwestionowanego lidera w dziedzinie korekcji zmian starzeniowych, genetycznych czy wolumetrycznych.

Bezapelacyjnie najskuteczniejszym narzędziem w walce z opadającymi tkankami podbródka i z zaburzeniami w obszarze mięśnia szerokiego szyi są nici Aptos Needle 2G. Metoda oferująca niezwykle efektowne rezultaty przez niektórych chirurgów uznawana jest za narzędzie skuteczniejsze niż interwencja chirurgiczna.

Techniki z użyciem Aptos Needle 2G pozwalają wymodelować owal twarzy, zarysowując linię żuchwy oraz likwidując nawisy skóry w strefach bocznych. W korekcji zaburzeń środkowej części podbródka, typowych dla osób młodych, Aptos Needle 2G przywracają kąt podbródkowo-szyjny. U pacjentów dojrzałych z rozciągniętymi mięśniami platysmy, umożliwiają ponadto wykonanie pełnej plastyki szerokiego mięśnia szyi.

Siła i rewolucyjność tego rozwiązania tkwi w budowie nici, stworzonej i opatentowanej przez światowej sławy chirurga dr. Marlena Sulamanidze. Konstrukcja to 50 cm nici w całości pokrytej dwukierunkowymi wypustami, połączonej na końcach z parą obustronnie ostrych igieł lub ostro zakończonych kaniul. Pozwala na bezinwazyjne prowadzenie nici po dowolnym torze, sznurowanie, tworzenie podskórnych pętli lub wielokrotnych przejść. Nici Aptos Needle 2G pozwalają na stabilne podciąganie i mocowanie opadających tkanek, modelują, przywracają utraconą objętość, a także korygują położenie pasm platysmy. Gwarancją sukcesu jest fakt, że nić wykonana jest z biostymulującego produkcję kolagenu kopolimeru kwasu polimlekowego i kaprolaktonu, świetnie sprawdzającego się przy cienkich i wiotkich skórach, oraz polipropylenu, szczególnie polecanego w przypadku chorób autoimmunologicznych (jak np. Hashimoto).

Procedura z zastosowaniem Needle 2G jest bezinwazyjna, nie wymaga żadnych nacięć skóry, pacjent znieczulany jest tylko miejscowo, a zabieg trwa ok 30-45 minut i może być wykonywany w warunkach gabinetowych. Efekty zabiegowe nici wchłanialnych utrzymują się przez 2-3 lata, w przypadku nici stałych 3-5 lat.

Aesthetic Concept, www.aestheticconcept.com.pl

 

Perfekcyjny tandem

 

Peeling Skin Tech TCA Pain Control + dermokosmetyki Skin Techpeelieng TCA PainControl

Peeling medyczny Skin Tech Easy TCA Pain Control przeznaczony do stosowania przez lekarzy oraz dermokosmetyki medyczne Skin Tech do domowego stosowania przez pacjentów ? przedstawiamy Państwu perfekcyjny tandem, który zapewnia zarówno lekarzowi jak i pacjentowi maksymalną skuteczność terapii.

Easy TCA Pain Control jest unikalnym peelingiem hybrydowym kwasu tro?jchlorooctowego i fenolu, który zapewnia 80% mniej bólu i aż 20 % bardziej efektywniejsze rezultaty, niż klasyczny peeling Easy TCA.

Peeling ten pozwala na leczenie różnych problemów skóry, takich jak objawy fotostarzenia, aktywny trądzik i blizny potra?dzikowe, przebarwienia oraz zmarszczki.

Idealne uzupełnienie i optymalizację terapii peelingującej stanowi linia 9 medycznych dermokosmetyków Skin Tech zaprojektowanych dla pacjentów z konkretnymi problemami.

Easy TCA Pain Control jest zarejestrowany jako wyrób medyczny klasy II, a jego formuła jest chroniona patentem.

Połączenie peelingu medycznego Easy TCA Pain Control wraz z medycznymi dermokosmetykami Skin Tech stanowi gotowe, profesjonalne rozwiązanie o synergicznym działaniu.

Lea Vivacy, www.skintech.info

Dermostymulacja

 

DermapenDermapen

DERMAPEN? to oryginalne i najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie do frakcyjnego mikronakłuwania skóry.

Zastosowana technologia AOVN? (Advanced Oscillating Vertical Needling) i niezwykle wydajny silnik pozwalają na pracę z prędkością do 1300 nakłuć na sekundę. To wynik nieosiągalny dla żadnego innego urządzenia. Wymienne, jednorazowe kartridże wyposażone są w 12 molibdenowych igieł o grubości 33G. Igły nie zawierają chromu i niklu dzięki czemu zabieg można wykonać również u osób uczulonych na te metale. Molibden uznawany jest za najbardziej zaawansowany materiał służący do produkcji narzędzi chirurgicznych. Dzięki jego zastosowaniu igły w urządzeniu DERMAPEN? są niezwykle cienkie i wytrzymałe co znacznie poprawia komfort pacjenta podczas zabiegu. Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł DERMAPEN? jest bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry. Zabieg z zastosowaniem urządzenia DERMAPEN? znacząco skraca również czas leczenia i powrotu pacjenta do codziennych czynności. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu ? inaczej niż w przypadku derma-roller?ów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły. DERMAPEN? stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze.

Kontrolowana precyzja DERMAPEN? pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury. Metoda mikronakłuwania frakcyjnego, poprzez stymulację produkcji kolagenu i uruchamianiu procesów naprawczych poprawia napięcie i elastyczność skóry, poprawia jej ukrwienie i odżywienie oraz zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek. Dzięki zdolności do regulacji procesów melanogenezy uzyskujemy ujednolicenie koloru i struktury skóry. Znaczną poprawę wyglądu skóry możemy uzyskać zarówno przy bliznach potrądzikowych jak również pooperacyjnych i pooparzeniowych oraz w leczeniu rozstępów. Stymulacja rozstępów skutkuje zmniejszeniem ich widoczności i poprawy jakości skóry w ich obrębie. Mikronakłuwanie frakcyjne skóry pozwala również na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, dzięki czemu zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny. W tym celu stosuje się koktajle mezoterapeutyczne, osocze bogatopłytkowe, preparaty na bazie kwasu hialuronowego, krzemionki, aminokwasów w zależności od wskazania i leczonego obszaru skóry.

REVISAGE www.revisage.pl, www.dermapen.com.pl

Totalne odmłodzenie

 

 

RestylaneRestylane Lyft

Gdy poszukujesz preparatów kwasu hialuronowego, które są naturalne, bezpieczne i dają możliwość dostosowania się do indywidualnych potrzeb ? sięgnij po Restylane.

Miliony ludzi skorzystały już z Restylane, czyniąc go jednym z najczęściej stosowanych wypełniaczy kwasu hialuronowego.

Korzyści zabiegów Restylane:

 • Naturalny wygląd
 • Linia wypełniaczy Restylane oferuje szeroki wybór produktów dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb, umożliwiając uzyskanie naturalnego efektu.
 • Restylane pomaga przywrócić bardziej młodzieńczy, naturalny wygląd Twojej twarzy, zachowując jednocześnie jej ekspresję.
 • Bezpieczeństwo
 • Restylane jest liderem na rynku, co potwierdza ponad 30 milionów zabiegów wykonanych na całym świecie. Skuteczność i bezpieczeństwo produktów Restylane zostało potwierdzone w wielu światowych badaniach klinicznych przeprowadzonych zgodnie z Evidence Based Medicine (Medycyna Oparta na Faktach).
 • Personalizacja
 • Produkty linii Restylane wykorzystując dwie wyjątkowe technologie NASHA? i OBT umożliwiają dostosowanie zabiegów do Twoich oczekiwań i potrzeb, a rezultaty widoczne są natychmiast.
 • Unikatowe właściwości preparatów z serii do zabiegów wolumetrii Restylane Volyme, Restylane Defyne i Restylane Lyft ? sieciowanie żelu oraz wielkość cząsteczki ? pozwalają przywrócić młodzieńczy wygląd twarzy, uwydatnić kości policzkowe, modelować policzki czy wypełnić zagłębienia w okolicach skroni, bezpiecznie, szybko z naturalnie wyglądającym rezultatem.

Galderma Polska, www.galderma.pl

Kompleksowa odnowa skóry

 

 

 

Neauvia Hydro DeLuxeNeauvia HYDRO DELUX

Nawilżenie i rewitalizacja

Innowacyjny preparat do mezoterapii Neauvia Organic Hydro Deluxe to organiczny, wchłanialny preparat najnowszej generacji o potwierdzonym klinicznie bezpieczeństwie stosowania. Neauvia Organic Hydro Deluxe jest połączeniem naturalności i zaawansowanej technologii. Produkt jest dobrze tolerowany przez organizm ludzki co potwierdzają przeprowadzone badania kliniczne. Mezoterapia Neauvia już po pierwszym zabiegu daje efekt wyraźnego nawilżenia i zagęszczenia skóry, oraz napięcia i pobudzenia do produkcji kolagenu.

Neauvia Organic Hydro Deluxe posiada innowacyjny skład, który wpływa na jakość zabiegu. Przede wszystkim zawiera najczystszą formę kwasu hialuronowego, który dodatkowo występuje w najwyższym stężeniu na rynku 18mg/ml. Marka wykorzystała nowatorską technologię pozyskania kwasu, która przebiega wyłącznie w środowisku wodnym, bez użycia chemicznych rozpuszczalników, co właśnie gwarantuje otrzymanie najczystszej postaci kwasu. Marka zastosowała tę metodę ze względu na zwiększone bezpieczeństwo stosowania.

Kolejny składnik to hydroksyapatyt wapnia w stężeniu 0,01%, biostymulator, naturalnie występujący w organizmie, który pobudza skórę do produkcji kolagenu. Połącznie kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu widocznie poprawia elastyczność i gęstość skóry, nadając jej blask i rozświetlenie.

Preparaty Neauvia Organic Hydro Deluxe można stosować do korekty zmarszczek i polepszenia nawilżenia skóry. Dla uzyskania optymalnych rezultatów należy przyjąć serię 3-4 zabiegów w odstępach 3-tygodniowych. Neauvia jest dostępna w renomowanych klinikach medycyny estetycznej.

MATEX LAB, www.neauvia.pl

 

Ponętne usta

 

JUVÉDERM? VOLIFT? with Lidocainejuvederm VOLIFT

JUVEDÉRM? VOLIFT? with Lidocaine opracowano, by w sposób naturalny uwydatnić piękno ust, zachowując ich naturalny wygląd i miękkość. Preparat doskonale wypełnia, tworząc naturalną objętość i jednocześnie wygładza zmarszczki ust. JUVEDÉRM? VOLIFT? with Lidocaine jednocześnie odświeża wygląd twarzy poprzez delikatne wygładzenie głębokich zmarszczek oraz przywrócenie naturalnie wyglądającego konturu twarzy w jej dolnej części. Produkt ten powstał z wykorzystaniem unikalnej technologii VYCROSS?. Ma postać żelu o gładkiej konsystencji umożliwiającego uzyskanie naturalnego wyglądu i uczucia, minimalnego obrzęku i zasinień oraz dłuższego czasu utrzymywania się efektów zabiegu. JUVEDÉRM? VOLIFT? with Lidocaine jest najbardziej uniwersalnym produktem z kolekcji VYCROSS?. Zabieg z jego wykorzystaniem jest minimalnie inwazyjnym zabiegiem estetycznym, charakteryzuje się krótkim okresem regeneracji po iniekcji i jedynie na krótko przerywa codzienne czynności. JUVEDÉRM? VOLIFT? with Lidocaine przeznaczony jest do zabiegów w obrębie fałd nosowo-wargowych, kości policzkowych, policzków, ust, brwi, podbródka i linii żuchwy. Zmniejsza lub wygładza linie, zmarszczki i fałdy skóry, nadając jej świeższy i bardziej promienny wygląd, przywraca utraconą objętość policzków i podbródka, zapewniając delikatny efekt liftingujący, pozwala przywrócić owal i objętość twarzy, pozwala zwiększyć objętość ust i zniwelować opadające kąciki ust i linie marionetki. Pomaga skorygować brwi. Umożliwia on uzyskanie harmonijnych i długotrwałych efektów utrzymujących się nawet do 15 miesięcy.

Allergan Polska, www.allergan.pl

Magnetyczne spojrzenie

 

PRINCESS LIFT PDOnici PDO

NAJLEPSZA I NAJŁATWIEJSZA METODA ODMŁODZENIA I LIFTINGU SKÓRY

Princess Lift jest wysokiej klasy nicią liftingującą wykonaną z PDO (polidioksanonu), która jest w pełni wchłanialna. Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że PDO pobudza w tkankach proces neokolagenezy, czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu ? białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny ? białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry.

W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

Po prostym i bezpiecznym zabiegu nici zapewniają naturalny i widoczny efekt na twarzy i ciele.

Dzięki najwyższej jakości igły Ultra Thin Wall Needle zabieg jest prosty, skuteczny i bezbolesny.

Korzyści

 • Bezpieczeństwo
 • Prostota
 • Skuteczność
 • Czas potrzebny na rekonwalescencję zredukowany praktycznie do zera
 • Technologia
 • Ultra cienka ścianka igły pozwala na umieszczenie w niej nici PDO o dużej średnicy.
 • Ostra i równa krawędź igły uzyskana dzięki specjalnej, nowej technologii szlifowania
 • Specjalna powłoka cechująca się mniejszym oporem umożliwia łatwe wprowadzenie igły do tkanek skórnych

Cechy

 • Igła wysokiej jakości o cienkich ściankach
 • Wysokiej jakości nić PDO
 • Opatentowana metoda
 • Produkt medyczny ? Klasa 3
 • Certyfikacja CE

Efekty

 • Lifting
 • Odmłodzenie skóry (ściągnięcie, rewitalizacja, zagęszczenie, rozjaśnienie)
 • Wygładzenie zmarszczek
 • Zmniejszenie cellulitu

Mechanizm

Produkcja kolagenu wywołana obecnością ciała obcego (nici) i urazem mechanicznym (przez igłę) stymuluje i zwiększa metabolizm oraz przepływ krwi w obszarze poddanym zabiegowi.

Croma Pharma, www.croma.pl

Zabieg Roku 2017!

JUVÉDERM VOLITEjuvederm volite

JUVEDERM? VOLITE to innowacyjny preparat do iniekcji zawierający 12 mg kwasu hialuronowego, który poprawia gładkość, nawilżenie i elastyczność skóry oraz usuwa drobne zmarszczki. Został zaprojektowany tak, aby efekty utrzymywały się nawet do 9. miesięcy (1) już po jednym zabiegu. Produkt podaje się w iniekcjach śródskórnych i można go stosować w obrębie twarzy*, szyi, dekoltu oraz dłoni. Dodatkowo Juvéderm? VOLITE zawiera lidokainę, która zwiększa komfort pacjenta w trakcie zabiegu. Po zabiegu skóra wygląda na zadbaną i wypoczętą, jest pełna naturalnego blasku, zyskuje głębokie, długotrwałe nawilżenie i elastyczność. W Juvéderm? VOLITE zastosowano przełomową technologię VYCROSS?, opracowaną przez firmę Allergan, która zwiększa stopień usieciowania kwasu hialuronowego zawartego w preparatach. Dzięki temu produkty z tej serii mają postać żelu o gładkiej konsystencji, który całkowicie integruje się z tkanką, dając doskonałe efekty rewitalizujące i liftingujące. Nie powodują też obrzęku i pozwalają pacjentom na znacznie szybszy powrót do codziennych aktywności. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wyglądać młodziej i jednocześnie zachować naturalny wygląd.

Allergan Polska, www.allergan.pl

 

 

 1. Kategoria: Dermokosmetyki:

Nowość Roku 2017!

Stylage Skin ProSTYLAGE PRO

Stylage? Skin Pro ? to profesjonalna linia francuskich dermokosmetyków anti-aging do pielęgnacji domowej, doskonale dopasowana i stanowiąca uzupełnienie zabiegów Stylage?.

Wspólne składniki aktywne łączące obie gamy produktów ? czyli, najwyższej jakości kwas hialuronowy oraz antyoksydanty, zostały połączone z opatentowanym kompleksem VIVASÔME?. Kompleks ten, zwany przez ekspertów ?molekularną strzykawką?, dzięki swojej unikatowej formule pozwala na penetracje cennych składników aktywnych do głębokich warstw skóry. W rezultacie dermkosmetyki StylAge? SkinPro, odżywiają i rewitalizują skórę, stymulując naturalny proces jej odbudowy oraz intensywnie i głęboko nawilżają, zapewniając doskonałą ochronę przed skutkami starzenia.

Lea Vivacy, www.stylage.pl

UNIVERSKINUniverskin

Kosmetyki szyte na miarę?

UNIVERSKIN? to gama naukowo opracowanych, wyjątkowych produktów do pielęgnacji skóry stosowanych przez lekarzy. Nasze preparaty łączą pielęgnację skóry z dermatologią funkcjonalną. Spersonalizowane produkty UNIVERSKIN cieszą się ogromną popularnością i uznaniem wśród dermatologów, chirurgów plastycznych i estetycznych w 30 krajach świata.

UNIVERSKIN? to francuska firma farmaceutyczna, założona w 2006 r., mająca siedzibę w rejonie Sophia Antipolis, we Francji. Wśród założycieli i kierownictwa UNIVERSKIN znajdują się dermatolodzy, chirurdzy plastyczni, farmaceuci, biolodzy, chemicy i anatomopatolodzy.

Każdy typ skóry jest inny, a wiele kosmetyków produkowanych na masową skalę nie jest idealnie dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

UNIVERSKIN? wprowadza logikę medyczną do schematu pielęgnacji skóry: analizę medyczną skóry przeprowadzaną przez przeszkolonych lekarzy, wybór aktywnych składników oraz określenie ich właściwego stężenia, ustalenie czasu stosowania, a następnie monitorowanie pacjenta.

Aby mógł powstać indywidualnie dobrany preparat, przeszkoleni lekarze przeprowadzają medyczną analizę skóry, dzięki czemu można wybrać odpowiednie substancje spośród 19 dostępnych składników aktywnych, opracowanych i wyprodukowanych we Francji jako efekt 8-letnich badań.

Diagnoza funkcjonalna skóry pomaga specjaliście określić potrzebny aktywny składnik odżywczy. Czyste składniki aktywne dobiera się na podstawie dowodów naukowych. Specjalista przygotowuje serum w obecności pacjentki/pacjenta, tuż przed nałożeniem.

Świeżo przygotowane i dopasowane do indywidualnych potrzeb preparaty sprawią, że skórą dostanie dokładnie to, czego potrzebuje.

UNIVERSKIN? Serum P:

Formuła „high tech? zawierająca:

 • Organiczny olej z lnianki,
 • Peptydy biomimetyczne: biologiczne związki odpowiedzialne za fizjologiczną równowagę skóry
 • Kwas hialuronowy: pomaga zachować prawidłowe funkcjonowanie macierzy zewnątrzkomórkowej.

Dostępnych jest 19 aktywnych składników, które można mieszać z bazą Serum P, w zależności od indywidualnych potrzeb skóry.

Croma Pharma, www.croma.pl

Witamina C od CliniqueWitamina C Clinique

Fresh Pressed Daily Booster with Pure Vitamin C 10%

Witamina C jest nie tylko jednym z najsilniejszych antyoksydantów, ale także wyrównuje koloryt skóry i działa przeciwstarzeniowo. Najlepiej stosować ją jak jest świeża ? tak, jak świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy, pełen witamin bez sztucznych barwników i konserwantów.

Skóra już po jednej aplikacji odzyskuje młodzieńczy blask, dzięki świeżo wyciśniętej Witaminie C.

Fresh Pressed Daily Booster with Pure Vitamin C 10% od Clinique zawiera tyle Witaminy C co 12 pomarańczy.

Wystarczy dodać rano i wieczorem po dwie krople do ulubionego kremu, aby natychmiast rozświetlić skórę, po tygodniu wyraźnie ją wygładzić, a po 12 tygodniach silnie zrewitalizować i odmłodzić, co jest potwierdzone badaniami klinicznymi.

Witamina C od Clinique jest idealnym produktem, nie jest drażniąca, może być używana przez cały rok, przeznaczona również dla skóry wrażliwej.

Aby wzmocnić działanie Boostera, można użyć Fresh Pressed Renewing Powder Cleanse with Pure Vitamin C. To delikatny puder oczyszczający, który stosowany raz dziennie błyskawicznie oczyszcza skórę, przywraca jej blask i wygładza jej powierzchnię. Jest tak delikatny, że może być stosowany codziennie.

Clinique, www.clinique.com.pl

Ochrona przeciwsłoneczna

 

SunsiMedAVN 508 SOLAIRE SunsiMed spray 80ml BUTL PL v2

SunsiMed ? nowy przeciwsłoneczny wyrób medyczny.

W ostatnich latach obserwuje się dynamiczny wzrost liczby zachorowań na nowotwory skóry, u podłoża których leży ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe.

1 z 3 zdiagnozowanych nowotworów to nowotwór skóry. Aktualne dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wskazują na stały wzrost zachorowań na raka skóry. Jest to najbardziej rozpowszechniony typ nowotworów. Czerniak, przy którym równie ważne znaczenie mają predyspozycje genetyczne, jest znacznie rzadszy (~10%), ale groźniejszy ze względu na bardzo duży potencjał przerzutowy.

Rogowacenie słoneczne jest przednowotworową zmianą skórną. To pierwsze stadium prowadzące do rozwoju raka skóry.

Pomimo, że sam proces rogowacenia jest nieszkodliwy, w przypadku jego zaburzeń występuje zwiększone ryzyko wystąpienia zmian nowotworowych, w tym nowotworu kolczystokomórkowego. Przeprowadzone badania wskazują, że :

 • u 10% ze wszystkich przypadków rogowacenia słonecznego może rozwinąć się rak kolczystokomórkowy
 • u 1 osoby na 1500 stwierdza się raka podstawnokomórkowego.
 • W samej tylko Europie rogowacenie słoneczne dotyka około 15% mężczyzn i 6% kobiet.
 • Obserwuje się stały wzrost przypadków występowania tego schorzenia na całym świecie, zwłaszcza wśród osób o jasnej karnacji w wieku powyżej 60 roku życia oraz w krajach o wysokim poziomie nasłonecznienia.

Jako ekspert w pielęgnacji przeciwsłonecznej, marka Eau Thermale Avene zdecydowała się pójść o krok dalej: postanowiła stworzyć swój pierwszy wyrób medyczny o nazwie Sunsimed (wyrób medyczny klasy I).

To jest pierwszy taki produkt w naszej marce, stworzony dla osób nadwrażliwych na słońce oraz pacjentów z tzw. grupy ryzyka (ryzyko rozwoju raka skóry). Skuteczność została udowodniona badaniami in vivo, na pacjentach w warunkach intensywnej i długotrwałej ekspozycji na słońce.

Avene/Pierre Fabre Dermo-Cosmetique, www.eau-thermale-avene.pl

Skóra wrażliwa

Gama CetaphilCetaphil

Już od 13-stu lat Cetaphil pomaga polskim lekarzom w codziennych zmaganiach z pielęgnacją skóry ich pacjentów.

Na bazie wielu badań z dziedziny dermatologii oraz dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, powstała seria specjalistycznych dermokosmetyków, które dbają nawet o najbardziej wymagających pacjentów.

Cetaphil EM Emulsja micelarna do mycia ? chroni płaszcz lipidowy dzięki zabezpieczeniu substancji myjącej w postaci miceli. Sprawdza się w przypadku skóry suchej, wrażliwej, z trądzikiem młodzieńczym i różowatym, jak również przed i po zabiegach dermatologicznych oraz do demakijażu twarzy i okolic oczu.

Cetaphil MD Dermoprotektor Balsam do twarzy i ciała

 • Zapewnia głębokie i długotrwałe nawilżenie skóry za sprawą jego unikatowego składu. Zawiera olej z orzechów makadamia, który dostarcza NNKT oraz pantenol, który łagodzi podrażnienia i ułatwia regenerację, a także najwyższe wśród dermokosmetyków stężenie silnie wiążącej wodę gliceryny.

Cetaphil DA Ultra Krem intensywnie nawilżający

 • Intensywnie nawilża oraz uzupełnia brakujące w skórze lipidy. Zawiera unikalny kompleks ERC5, czyli pięć kluczowych składników, które zapewniają skórze ochronę, prawidłowe nawilżenie oraz odpowiednie uzupełnienie lipidów (np. PCA, masło Shea i olej z orzechów makadamia). Dzięki temu świetnie sprawdza się w przypadku AZS i wyprysku oraz wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z bardzo suchą skórą.

Cetaphil PS Lipoaktywny Krem nawilżający

 • Zapewnia silnie wysuszonej lub uszkodzonej skórze zaspokojenie jej najistotniejszych potrzeb.

Galderma Polska, www.galderma.pl

 

Regeneracja i ukojenie

 

 

Krem przywracający nawilżenie Iwostin Purritin RehydrinPURRITIN PL REHYDRIN Krem nawilzenie 40ml 042017 t

Krem przywracający nawilżenie Iwostin Purritin Rehydrin? jest przeznaczony do pielęgnacji skóry i/ lub po zakończeniu intensywnych przeciwtrądzikowych kuracji dermatologicznych, powodujących wysuszenie i podrażnienie skóry. Jego działanie zapewnia przywrócenie prawidłowego składu substancji naturalnie obecnych w skórze, a w efekcie odpowiednie nawilżenie oraz ukojenie i złagodzenie podrażnień.

Właściwości:

 • długotrwale nawilża
 • odbudowuje barierę hydrolipidową
 • przywraca skórze fizjologiczną równowagę
 • chroni przed TEWL (przeznaskórkową utratą wody)
 • koi i łagodzi podrażnienia
 • a przy tym:
 • nie nasila łojotoku
 • nie zatyka porów
 • nie powoduje powstawania zaskórników.
 • Substancje aktywne: hialuronian sodu, vegetal ceramides, skwalen, alantoina.

Nepentes Pharma, www.iwostin.pl

Skóra tłusta i trądzikowa

Keracnyl serumSerum Keracnyl

SKÓRA SKŁONNA DO TRĄDZIKU U KOBIET DOJRZAŁYCH

Keracnyl serum to pierwszy produkt do skoncentrowanej pielęgnacji o działaniu przeciw niedoskonałościom skórnym, przeciw brązowym przebarwieniom i przeciw starzeniu skóry, stworzony przez Laboratoria DUCRAY.

Działa na punktowe zmiany o charakterze zapalnym, uporczywe czerwone lub brązowe przebarwienia, jak również na wczesne zmarszczki, dzięki wyjątkowemu połączeniu składników aktywnych:

 • Myrtacine?, OPATENTOWANA INNOWACJA* pomaga w walce z bakterią P. acnes poprzez redukcje tworzenia jej biofilmu.
 • Witamina PP łagodzi podrażnienia i wspomaga zmniejszanie niedoskonałości.
 • Kwas azelainowy, naukowo uznany składnik aktywny, wspomaga korygowanie uporczywych pozostałości po przebarwieniach oraz drobne linie.
 • Kwas glikolowy, AHA, ceniony za jego delikatny efekt złuszczania ?peelingu? wygładza mikro-strukturę skóry i odblokowuje pory.
 • Skóra jest wygładzona, odzyskuje koloryt i blask. Kremowa konsystencja serum, wchłania się w skórę, pozostawiając matowe wykończenie.

Ducray/Pierre Fabre Dermo-Cosmetique, www.ducray.com.pl

 

Skóra naczynkowa

 

SENSIFINE AR KREMSENSIFINE AR Creme

TERMOREGULUJĄCY KREM DO SKÓRY NACZYNKOWEJ

SENSIFINE AR KREM to wyjątkowy krem o intensywnym działaniu kojącym. Zmniejsza zaczerwienienia, redukuje stany zapalne. Oddziałuje na naczynia krwionośne redukując ich ilość, wielkość oraz zapobiega angiogenezie. Zawiera substancje aktywne, które uznawane są za jedne z najskuteczniejszych na rynku kosmetologicznym z potwierdzonym działaniem w medycznych badaniach klinicznych. Posiada unikatowe działanie termoregulujące i zapobiega powstawaniu rumienia. Zapewnia codzienną pielęgnację nawilżającą. Idealna baza pod makijaż.

FORMUŁA:

 • Endothelyol ? redukuje zaczerwienienia, poprawia mikrokrążenie, redukuje widoczność naczyń krwionośnych, przeciwdziała zaczerwienieniom, koi i łagodzi stany zapalne,
 • Wyciąg z lukrecji ? działa łagodząco, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie
 • Metylo-diizopropylo-propionamid ? nowej generacji składnik aktywny z efektem termoregulującym; zapewnia uczucie świeżości/chłodu charakterystyczny dla mentolu ale jest znacznie lepiej tolerowany, zapewnia dłużej utrzymującą się świeżość
 • Skwalany roślinne ? nawilżają skórę z zachowaniem idealnego powinowactwa

DERMATOLOGICZNA SKUTECZNOŚĆ ? KOSMETYCZNA PRZYJEMNOŚĆ

 • Konsystencja świeżego, kremowego żelu ? szybko się wchłania, nie tłusty, przywraca skórze komfort,
 • Struktura lamelarna sprawia, że preparat idealnie łączy się ze skórą, tworzy się bariera ochronną zapobiegająca utracie wody
 • Zawiera zielony barwnik, który neutralizuje zaczerwienienia pod względem optycznym.

WSKAZANIA: Skóra naczynkowa, wrażliwa, ze skłonnością do trądziku różowatego

100% BEZPIECZEŃSTWA: Nie zawiera: alkoholu, parabenów, silikonów, alergizujących substancji zapachowych, olejów mineralnych,

SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA KLINICZNIE:**

Redukcja zaczerwienienia ? 43% udowodniona techniką obrazowania multispektralnego o wysokiej rozdzielczości

Znaczne obniżenie temperatury skóry, redukcja uczucia gorąca ? 60% – efekt regulacji ciepła mierzony przez 20 minut: Technika obrazowania multispektralnego o wysokiej rozdzielczości, termografia w podczerwieni.

**(20 uczestników, 100% ze skórą wrażliwą podatną na trądzik różowaty ? 28 dni + utrzymywanie się efektów w dniu 7. i 14. )

Filorga Poland, www.filorga.net.pl

Pielęgnacja ciała

ELANCYLElancyl

SLIM DESIGN NOCTM

 • [Kompleks Kofeina] 3D
 • + Booster nocny GP4G

UPORCZYWY CELLULIT

 • Intensywne wygładzenie nierówności (1)
 • Znaczne wyszczuplenie (2)
 • Wymodelowanie sylwetki (3)

SKUTECZNOŚĆ UDOWODNIONA KLINICZNIE PO 7 NOCACH (1)

INNOWACJA [Kompleks Kofeina] 3D + Booster nocny GP4G

Działa skutecznie w sercu struktury cellulitu podczas nocy dla WYGŁADZENIA NIERÓWNOŚCI (1)

 1. Podwójne działanie przeciwko sztywnieniu tkanek [Salacia]*
 2. Spalanie tłuszczów [Cekropia + Kofeina]*
 3. Fizjologiczna detoksyfikacja [Bluszcz+masaż]*
 4. Wyszczuplanie w nocy [Booster nocny GP4G]*

Stosowanie: codziennie wieczorem nałożyć SLIM DESIGN NOC, stosując technikę masażu opracowaną przez profesjonalnego fizjoterapeutę (instrukcja wewnątrz opakowania). Kremowa konsystencja stworzona specjalnie do masażu. Nie stosować u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Badanie kliniczne zrealizowane pod kontrolą dermatologiczną w grupie 52 kobiet w wieku od 25 do 45 lat.

(1)Pomiary instrumentalne ud po 7 nocach. (2)Pomiary w centymetrach ud po 28 nocach. (3)Pomiary instrumentalne po 7 nocach.

*Skuteczność udowodniona w testach in vitro na składnikach aktywnych.

Pierre Fabre ELANCYL Slim Design, www.elancyl.pl