Perły Dwudziestolecia

W roku 2019 Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych organizuje dwudziesty już Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging. Tak zacny Jubileusz stał się okazją do spojrzenia na historię dermatologii estetycznej i niezwykle dynamiczny rozwój tej dziedziny medycyny.

Dzięki badaniom naukowym, wachlarz możliwości zabiegowych, które możemy zaoferować naszym pacjentom jest nieporównywalnie szeroki w stosunku do tego, który był dostępny 20 lat temu. Co roku pojawiają się nowe produkty, które wzbogacają ofertę naszych gabinetów, ale są również i takie, które w swoim czasie otworzyły nowe perspektywy i do dnia dzisiejszego stanowią kanon estetyki lekarskiej. Kapituła Konkursu na Perły Dermatologii Estetycznej postanowiła uhonorować specjalnym wyróżnieniem produkty, które odegrały szczególną rolę w rozwoju dermatologii estetycznej.

Przedstawiamy Perły Dwudziestolecia ? sztandarowe produkty stosowane w dermatologii estetycznej.

Cetaphil

Cetaphil

Gama produktów Cetaphil od początku zawładnęła kategorię ?skóra wrażliwa? w konkursie na Perły Dermatologii Estetycznej, rokrocznie zdobywając nagrody. Już od 14-stu lat Cetaphil pomaga polskim lekarzom w codziennych zmaganiach z pielęgnacją skóry ich pacjentów.
Na bazie wielu badań z dziedziny dermatologii oraz dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, powstała seria specjalistycznych dermokosmetyków, które dbają nawet o najbardziej wymagających pacjentów.

Galderma Polska, www.galderma.pl

 

Easy TCA

easy TCA

Uważany za najbezpieczniejszy, najskuteczniejszy i najłatwiejszy peeling TCA. Formuła olejowa peelingu zapewnia kontrolowany stopień penetracji produktu i nie wymaga neutralizacji. Szerokie spektrum zastosowania od regeneracji skóry, fotostarzenia się, poprzez trądzik, hiperpigmentację, rozstępy, a nawet zmarszczki sprawia, iż peeling ten znajduje zastosowanie u pacjentów w każdym wieku.

Lea Vivacy, www.skintech.com.pl

 

NCTF

NCTF

Preparaty do mezoterapii zawierające wysokie stężenia kwasu hialuronowego i kompleks polirewitalizujący złożony z 54 składników aktywnych: witamin, minerałów, kwasów nukleinowych, aminokwasów, koenzymów składników redukujących na rynku.

Kwas hialuronowy, odpowiada za utrzymanie równowagi wiskoelastycznej skóry i naskórka. Koenzymy ? przyspieszają przemiany metaboliczne i zwiększają tempo odbudowy tkanek. Kwasy nukleinowe, umożliwiają regulację syntezy białek.

Filorga, www.filorga.pl

 

Regeneris

Regeneris

Regeneris, czyli osocze bogatopłytkowe, zawiera komórki i czynniki wzrostu z krwi, dzięki którym można stworzyć indywidualny ?eliksir młodości?. Czynniki wzrostu zawarte w osoczu pobudzają komórki skóry do odbudowy, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. Regeneris jest produktem w 100% biokompatybilnym.

Lea Vivacy, www.regeneris.pl

Restylane

Restylane 288

Restylane był pierwszym na świecie stabilizowanym wypełniaczem kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego. Na przestrzeni czasu zasłużył na miano najbardziej zaufanej marki gwarantującej bezpieczeństwo stosowania. Ponad 30 milionów zabiegów wykonanych na całym świecie. Skuteczność i bezpieczeństwo produktów Restylane zostało potwierdzone w wielu światowych badaniach klinicznych przeprowadzonych zgodnie z Evidence Based Medicine.

Galderma Polska, www.galderma.pl

 

BOTOX

BOTOX fiolka

To marka znanej na całym świecie toksyny botulinowej typu A, która jako pierwsza została zarejestrowana we wskazaniu wygładzania zmarszczek mimicznych okolicy glabelli.

Botox to blisko 30 lat doświadczeń w medycynie, ponad 4,5 tys. publikacji naukowych oraz satysfakcja milionów pacjentów na całym świecie. Preparat w znacznym stopniu przyczynił się do rozwoju estetyki lekarskiej, a zabieg wygładzania zmarszczek przy użyciu toksyny stał się złotym standardem w wielu gabinetach.

Allergan Polska, www.allergan.pl