Program XXI Kongresu

XXI Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging 

 Program w pigułce 

Poświęć swój czas, by się uczyć, dyskutować i wymieniać doświadczenia

Piątek

Już od rana wiedza z zakresu prawa, biznesu i psychologii. Warto wiedzieć, jakie zmiany nas czekają, jak się do nich przygotować i czego możemy się spodziewać, gdyż od 26 maja 2020 roku w naszym kraju będzie stosowane rozporządzenie w sprawie wyrobów medycznych. Bezpośrednim powodem opracowania nowych regulacji był skandal dotyczący wadliwych implantów piersi w Europie w Wielkiej Brytanii, który uwidocznił brak skutecznego nadzoru nad wyrobami. Mimo że rozporządzenie jako prawo unijne będzie stosowane bezpośrednio i wprost, konieczne jest przygotowanie tzw. ustawy okołorozporządzeniowej.

W jej przygotowanie aktywnie włączyło się Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych w osobie Doktor Ewy Kaniowskiej. Obecnie, z uwagi na brak jednoznacznych przepisów oraz brak skutecznego nadzoru, w praktyce możliwe jest stosowanie wyrobów medycznych przez osoby nieuprawnione, czemu od lat sprzeciwiamy się jako lekarze, do których na co dzień trafiają pacjenci z powikłaniami po zabiegach wykonanych przez osoby bez wykształcenia medycznego.

W piątkowej sesji Kongresu również ogromnie ciekawe wykłady, które ułatwią nam zrozumienie relacji pacjent-lekarz. Posłuchamy o pokoleniu „power generation”. Jak wiedza o tym pokoleniu przekłada się na funkcjonowanie naszych gabinetów, dowiecie się na wykładzie. Ta sesja jest zorganizowana i pod patronatem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Będziemy mieli przyjemność gościć m.in. światowej sławy mówcę Jacka Walkiewicza, polskiego psychologa i trenera z wykładem „Pełna moc możliwości“.

Bądź przygotowany na wszystko – to tytuł sesji o… powikłaniach. Pokażemy nie tylko, jakie są, ale przede wszystkim, jak sobie z nimi skutecznie radzić w naszych gabinetach i klinikach. W godzinach popołudniowych skupimy się na personalizacji zabiegów dla każdego pacjenta i pokolenia. Dzień zakończymy wykładami, których tematem będą techniki i nowości z estetyki lekarskiej.

Sobota

W sobotę bądźcie wyspani i wypoczęci, bo zajmiemy Was w stu procentach od rana do wieczora, a dzień zakończymy wielką galą. Rozpoczynamy tematem, który jest bliski wszystkim zajmującym się estetyką lekarską: czy już wszystko wiemy o toksynie botulinowej. Wiemy, czy nie wiemy? Przyjdźcie, dowiecie się.

Czy umiemy żyć pełnią życia, na sto procent? To nie jest zagadnienie medyczne, ale te pół godziny, które poświęcicie na wysłuchanie wykładu Andrzeja Jankowskiego, pomoże Wam wykorzystać wszystkie swoje możliwości, żeby się cieszyć życiem, żeby chwila tu i teraz była ważna.

Milenialsi, silversi, generacja Z – każda z tych grup pokoleniowych ma trochę inne oczekiwania. Jak do nich dotrzeć i jakie zabiegi zaproponować? Na te pytania odpowiemy sobie podczas kolejnej sesji. W sobotę zapraszamy również na sesję „Miejsce dla Mężczyzny”, na którą czeka brzydsza część naszej populacji. Rozumiemy i doceniamy, że mężczyźni zauważają potrzebę dbania o siebie, tego estetycznego również. Robimy dla nich specjalne miejsce na naszym Kongresie i w naszych gabinetach. Jak nie zrobić z mężczyzny kobiety? – dowiecie się na wykładzie. Ostatnie lata to rozwój wiedzy i technik tak zwanych modulatorów tkankowych. Jak się w tym nie pogubić? To temat ostatniej sobotniej sesji, na którą serdecznie zapraszam.

Niedziela

Nie wyjeżdżajcie, zostańcie na niedzielę, naprawdę warto. Rozpoczynamy od sesji „Anti-aging w pigułce”. Odpowiemy sobie na pytania dotyczące suplementów: brać je czy nie? A jeśli brać, to które? „Seks w wielkim mieście” – to wykład doktora Roberta Kowalczyka, który opowie o tej niezbędnej dziedzinie naszego życia. Jeszcze w niedzielę dwie bardzo ważne sesje dla każdego uczestnika i naszych pacjentów. Pierwsza traktuje o problemach z włosami, jeśli jej wysłuchasz, włos ci z głowy nie spadnie.

Nasza wiedza nie byłaby pełna, gdybyśmy nie przyjrzeli się jednemu z największych problemów współczesnego świata, czyli otyłości i nadwadze. Tą sesją zakończymy Kongres w części plenarnej.

Równolegle w czasie wykładów w sali głównej zapraszam na wybrane przez Was workshopy, a przede wszystkim do wzięcia udziału w spotkaniach „Zapytaj eksperta o…”. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania z zakresu prawa: trudny pacjent, roszczenia, powikłania po zabiegach, przyjdźcie na spotkanie z prawnikami. Poświęćcie swój czas, żeby uczestniczyć i dyskutować z ekspertami, przedstawiać swoje doświadczenia w tematch: biostymulatory, toksyna botulinowa, wypełniacze, nitki, nowoczesne technologie, peelingi, anti-aging i powikłania.

Szczegółowy program znajduje się na stronie Kongresu: http://www.kongres.dermatologia-estetyczna.pl/