Ulthera

Ultherapy

Ulthera to wyjątkowe urządzenie do bezinwazyjnego liftingu skóry twarzy, szyi i dekoltu, które jako jedyne na rynku HIFU wykorzystuje nowatorską technologię obrazowania DeepSEE, co pozwala lekarzom dokładnie zobaczyć, jakie warstwy tkanki są poddane zabiegowi oraz energię ultradźwięków. Podgląd przestrzenny w czasie rzeczywistym w Ulthera pozwala na śledzenie na ekranie jak podczas badania USG – wszystkich warstw skóry, a także powięzi mięśniowej (SMAS), do której powinna dotrzeć energia z głowicy. Dzięki temu, można wybrać optymalną głębokość do uzyskania najlepszych rezultatów bez przerywania ciągłości skóry.

Zabieg Ultherapy  polega na kierowaniu specjalnie dobranych pod względem częstotliwości i głębokości działania strumieni ultradźwięków do wybranych obszarów skóry. Strumienie pobudzają organizm, aby w sposób naturalny i stopniowy przywrócić skórze jędrność oraz poprawić funkcjonowanie włókien podporowych skóry. W miejscu gdzie są aplikowane powstają tzw. punkty koagulacji termicznej, które inicjują powstawanie nowego kolagenu. W rezultacie uzyskujemy stopniowe podniesienie, ujędrnienie i poprawę napięcia skóry bez potrzeby rekonwalescencji oraz szczególnej opieki przez i po zabiegu.

Co wyróżnia zabieg Ultherapy:

 • Wizualizacja- umożliwia lekarzowi dokładnie zlokalizować miejsce poddane zabiegowi

 • Głębokość- działa na różnych głębokościach skóry, co pozwala na dostosowanie się do potrzeb pacjenta

 • Temperatura- odpowiednio dobrana zapewnia maksymalną stymulację produkcji kolagenu w tkankach . Ultherapy podgrzewa tkankę do 60-70 ⁰C, co jest optymalnym zakresem temperatur stosowanym do stymulowania wzrostu nowego kolagenu.

Zabieg Ultherapy może być wykonany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Idealnym kandydatem do zabiegu jest pacjent, który ma wiotkość skóry od wczesnej do umiarkowanej. Osoby z nadmierną wiotkością skóry powinny rozważyć więcej niż 1 zabieg Ultherapy.

Efekty po zabiegu Ultherapy:

Terapia ta działa poprzez naprawę i wzmocnienie tkanek od wewnątrz, proces ten zachodzi stopniowo wraz z tworzeniem nowego kolagenu:

 • Po 1 tygodniu od zabiegu widoczny jest lekki lifting, ujednolicenie kolorytu i wygładzenie drobnych linii. Może wystąpić niewielki obrzęd i lekkie mrowienie oraz zaczerwienienie i odrętwienie skóry.

 • Po 1 miesiącu zauważalny jest lifting i wyrównanie kolorytu, poprawa tekstury skóry. Może wystąpić lekkie mrowienie lub odrętwienie.

 • Po 3-6 miesiącach widoczny jest mocny lifting i wyrównanie kolorytu skóry. Podniesione brwi i zmniejszenie wiotkości skóry oraz zauważalnie gładsza skóra i podniesiony kontur twarzy.

Korzyści wynikające z zastosowania Ultherapy:

 • Bezinwazyjny lifting skóry – szybko możemy wracać do codziennych czynności;

 • Naukowo udowodniona stymulacja nowego kolagenu;

 • Naturalne, widoczne efekty;

 • Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i szybko możemy wracać do codziennych czynności;

 • Użycie DeepSee® (obrazowanie w czasie rzeczywistym) pozwala minimalizować odczucie dyskomfortu podczas zabiegu.

Ulthera® jako jedyne urządzenie na rynku z wykorzystaniem technologii HIFU posiada potwierdzenie skuteczności w licznych badaniach klinicznych. Miały one miejsce w renomowanych ośrodkach: Harvard Medical School, University of California w San Diego oraz Wellman Center for Photomedicine w Massachusetts General Hospital. W rezultacie Ultherapy uzyskało w 2009r. certyfikat FDA ‘de novo’, wskazujący, iż obecnie na rynku nie ma podobnego urządzenia. Ponadto, w 2009r. terapia ta otrzymała certyfikat Health Canada, zaś w 2008r. – European Certificate of Conformance (CE Mark). Otrzymane certyfikaty wskazują na unikatowość zabiegu.