Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych

Misja

Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych zostało powołane w 1999 roku z inicjatywy kilkunastoosobowej grupy dermatologów od lat zainteresowanych problemami estetycznymi skóry. Dzisiaj jesteśmy postrzegani jako silne gremium specjalistów zajmujących się dermatologią i medycyną estetyczną a także profilaktyką anti-aging. Większość z nas prowadzi prywatne gabinety, w których wykonywane są zabiegi wykorzystujące najnowocześniejsze, uznane na świecie metody leczenia.

Od początku bardzo prężnie działamy na forum krajowym i międzynarodowym.
Od 2022 roku jesteśmy partnerem naukowym IMCAS (International Master Course on Aging Science). Od lat reprezentujemy Polskę w Europejskim Stowarzyszeniu Dermatologii Estetycznej i Kosmetycznej (ESCAD).
Jesteśmy zapraszani jako wykładowcy na międzynarodowe kongresy. Bierzemy aktywny udział w prestiżowych konferencjach i warsztatach, a zdobytą wiedzę i doświadczenie przekazujemy podczas naszych szkoleń.

Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych organizuje międzynarodowe kongresy, konferencje naukowe, sympozja i warsztaty. SLDE jest jednym z fundatorów Fundacji Medycyny Anti-Aging.

Nasze wieloletnie doświadczenie szkoleniowe zaowocowało stworzeniem w Warszawie pod auspicjami Fundacji Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging. Realizowany od 2009 roku w ramach Centrum 2-letni program edukacyjny z zakresu medycyny estetycznej to setki godzin zajęć teoretycznych i warsztatów praktycznych typu hands-on. Absolwenci kursu przygotowywani są do samodzielnej pracy i prowadzenia gabinetów. Dodatkowy program edukacyjny z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej przygotowuje lekarzy do wielodyscyplinarnego podejścia do profilaktyki starzenia się i opóźnienia rozwoju chorób z nim związanych.

Stowarzyszenie jest członkiem Koalicji Lekarzy Zajmujących się Dermatologią i Medycyną Estetyczną. Wraz z przedstawicielami różnych specjalności staramy się budować silne lobby na rzecz bezpieczeństwa naszych pacjentów.
Do Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych zapraszamy lekarzy wszystkich specjalności oraz młodych lekarzy przed specjalizacją.

Zarząd Stowarzyszenia

dr n. med. Ewa Kaniowska

Prezes Zarządu

dr Kinga Nicer

Wiceprezes Zarządu

dr Krystyna Pawełczyk-Pala

Wiceprezes Zarządu

dr hab. n. med. Elżbieta Kowalska-Olędzka

Wiceprezes Zarządu

Komisja rewizyjna

Monika_Nunberg-Sawicka

dr Monika Nunberg-Sawicka

Przewodnicząca
Marzena Lorkowska Precht

dr Marzena Lorkowska-Precht

Olga Warszawik Hendzel

dr n. med. Olga Warszawik-Hendzel

Partnerzy naukowi

IMCAS

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych było po raz kolejny partnerem jednego z najważniejszych wydarzeń w dziedzinie medycyny estetycznej – Kongresu IMCAS 2024. Zaproszenie do współpracy z IMCAS to dla nas ogromne wyróżnienie. Jesteśmy jak dotąd jedynym polskim partnerem IMCAS. W ramach partnerstwa współorganizujemy sesje – my w Paryżu, IMCAS w Warszawie. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny IMCAS przyjął patronat naukowy nad  Miedzynarodowym Kongresem Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging , którego XXIV edycja odbędzie się w Warszawie w dniach 8-10 marca 2024 r w hoteu DoubleTree by Hilton.
W obradach IMCAS Congress 2023 z ramienia SLDE uczestniczyły: dr n. med. Ewa Kaniowska – prezes SLDE, dr hab. n. med. Elżbieta Kowalska-Olędzka – wiceprezes SLDE oraz dr Monika Nunberg-Sawicka – wiceprezes Fundacji Medycyny Anti Aging oraz dr n. med. Olga Warszawik-Hendzel, która, w ramach sesji współprowadzonej z SLDE, zaprezentowała wykład „Powikłania po zastosowaniu preparatów żelowych w modelowaniu ciała”.
Miło nam poinformować, że Polskę reprezentowała w tym roku liczna grupa lekarzy- wykładowców i trenerów; dr Marcin Ambroziak, prof Wioletta Barańska-Rybak, dr Robert Chmielewski, dr Anna Grodecka, dr Agnieszka Lew-Mirska, dr Agnieszka Nalewczyńska, dr Natalia Romanowska, dr Gabriel Ruciński i dr Małgorzata Uchman-Musielak. Gratulujemy i liczymy, że w każdym następnym roku będzie nas na IMCAS coraz więcej. 

AMWC

340285492_567471225480154_3121877247598864527_n

Z wielką dumą pragniemy poinformować, że Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych, reprezentujące polskich lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną i przeciwstarzeniową ponownie zostało partnerem naukowym AMWC. Doceniając rolę naszego Stowarzyszenia i jego członków w kształtowaniu medycyny estetycznej w Polsce, zaproponowano 20% zniżkę opłaty rejestracyjnej na tegoroczny kongres XXII AMWC Monaco. Warunkiem uzyskania tej zniżki jest czynne członkostwo w SLDE.
W dniach 27.03-29.03. 2024 odbędzie się w Monaco AMWC 2024 – XXII Światowy Kongres Medycyny Estetycznej i Przeciwstarzeniowej, coroczne wydarzenie skupiające się na na ustawicznym kształceniu lekarzy różnych specjalności, zajmujących się medycyną estetyczną
W skład komitetu naukowego wchodzą lekarze z Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. Program nadzoruje AMS*. Bardzo ważną rolę w wyborze prezentacji pełni także komisja etyki.
Każdego roku w Kongresie uczestniczy kilkanaście tysięcy lekarzy z całego świata. AMWC Monaco odbywa się w malowniczo położonym Forum Grimaldi, gdzie w wielu salach wykładowych i warsztatowych dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem ok. 200 najwyższej klasy ekspertów medycznych. Dodatkowo w przestrzeniach ekspozycyjnych można zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami wiedzy i technologi. Kongres jest niezwykłą okazją do wymiany doświadczeń, poszerzania wiedzy, a w wolnej chwili korzystania z uroków Monte Carlo.

*AMS The Aesthetic Multispecialty Society
skupia lekarzy zajmujących się medycyna estetyczną i przeciwstarzeniową na całym świecie
Jest to wszechstronna platforma edukacyjna z dostępem do seminariów, prezentacji, forów dyskusyjnych, Misją AMS jest rozpowszechnianie wysokiej jakości wiedzy na temat medycyny estetycznej i profilaktyki starzenia w skali globalnej, ponieważ pogłębianie wiedzy i dzielenie się doświadczeniami jest niezbędne do tworzenia pozytywnych zmian w dobrej praktyce, stosowanych technikach, służące dobru pacjenta. W skład komitetu naukowego AMS wchodzą uznani eksperci reprezentujący różne specjalności, zajmujący się medycyną estetyczną i przeciwstarzeniowe, chirurdzy plastyczni, dermatolodzy, neuroendokrynolodzy, laryngolodzy, ginekolodzy itp. Obecnie AMS ma 17.000 członków ze 154 krajów.

AMS nadzoruje programy naukowe czołowych konferencji medycyny estetycznej na całym świecie, takie jak AMWC , FACE, ICAD, CAPP, VISAGE.

Zrzut ekranu 2024-02-19 o 13.24.29

Miło nam poinformować Państwa, że SLDE zostało partnerem naukowym 16th 5CC World Congress, który odbędzie się w Portugalii, Lizbonie 13-16 czerwca 2024 r. 5CC ma długą i bogatą historię jako wszechstronna konferencja z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej. Dla członków Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych mamy zniżki, więcej informacji tutaj. 

 

ICAMP World Congress Milan 2024

Dotarły do nas świetne wiadomości: SLDE zostało partnerem ICAMP World Congress Milan 2024. Tegoroczny, 9. już kongres we Włoszech odbędzie się w dniach 22-24 listopada tego roku w Mediolanie. Przyciąga on około około trzech tysięcy lekarzy z ponad 35 krajów i może poszczycić się kadrą naukową, w skład której wchodzą jedni z najbardziej doświadczonych na świecie ekspertów w dziedzinie medycyny estetycznej, dermatologii, stomatologii i wielu innych dziedzin. Zapraszamy wszystkich lekarzy z Polski na to ciekawe wydarzenie. Zakup biletów oraz więcej informacji o kongresie znajdziecie Państwo pod adresem: www.iwcm-congress.com

Eksperci

Zemke
adw. dr Agnieszka Zemke-Górecka
Ekspert do spraw prawa medycznego przy Stowarzyszeniu Lekarzy Dermatologów Estetycznych
Członek zespołu parlamentarnego ds. medycyny estetycznej, członek Naczelnej Rady Adwokackiej, adiunkt na wydziale prawa UwB, autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa cywilnego i medycznego. W latach 2011-2016 Przewodnicząca Wojewódzkiej Komisji do Spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych, Dziekan ORA w Białymstoku w latach 2016-2021, Prezes Centrum Mediacji przy NRA w latach 2019-2022.
Gajda
adw. Michał Gajda
Pełnomocnik do spraw prawnych Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych

Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył studia podyplomowe z prawa medycznego oraz prawa karnego skarbowego i gospodarczego. Należy do nielicznego grona adwokatów specjalizujących się w prawie medycznym, którzy posiadają dyplom uczelni wyższej z tej dziedziny. Oprócz bieżącej obsługi podmiotów leczniczych, podejmuje się prowadzenia spraw o tzw. błędy medyczne, reprezentując medyków w sprawach cywilnych, karnych oraz dyscyplinarnych. Członek Rady Ekspertów Parlamentarnego Zespołu ds. Medycyny Estetycznej, wykładowca Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, prelegent konferencji medycznych oraz autor publikacji w ogólnopolskich mediach branżowych.

Wynajem sal konferencyjnych i gabinetów zabiegowych

Budynek przy ulicy Włodarzewskiej 69a jest doskonałą alternatywą, dla kogoś, kto w spokojnym otoczeniu a zarazem blisko centrum stolicy chce zorganizować spotkanie, szkolenie, prezentacje zabiegów etc. Do Państwa dyspozycji oddajemy salę mogącą pomieścić do 70 osób. Oferta obejmuje również wynajem 7 gabinetów szkoleniowych przystosowanych do wykonywania zabiegów medycznych. Pomieszczenia znajdują się na 2 i 3 piętrze w nowopowstałym 3-piętrowym budynku przy ulicy Włodarzewskiej 69a, tuż obok parku Szczęśliwickiego. Budynek jest klimatyzowany, na każdym piętrze znajdują się toalety oraz winda. Przed budynkiem znajduje się parking. Nasza oferta obejmuje również catering, oraz wynajem sprzętu dodatkowego tj. rzutnik lub nagłośnienie.
Serdecznie zapraszamy!