Żegnamy stary rok, który był czasem wielu działań podejmowanych przez Stowarzyszenie

Szanowni Państwo, żegnamy stary rok, który był czasem wielu działań podejmowanych przez Stowarzyszenie. W 2023 roku zorganizowaliśmy bardzo ważny dla naszej społeczności marcowy XXIII Kongres SLDE. Po raz kolejny gościliśmy z wykładem na kongresie IMCAS w Paryżu, nawiązaliśmy także partnerstwo z organizatorami kongresu AMWC w Monaco. Zorganizowaliśmy również dwie edycje cyklu Nauka i Technologia. Bardzo dużo wysiłku poświeciliśmy edukacji lekarzy, chcących rozszerzyć swoje kompetencje o medycynę estetyczną – nasz dwuletni Kurs Medycyny Estetycznej i Anti-Aging cieszy się ogromną popularnością, co mobilizuje nas i wszystkich trenerów do jeszcze bardziej wytężonej pracy.
Szalenie ważnym aspektem naszej działalności było także uczestnictwo w licznych spotkaniach i kontynuowanie prac nad regulacjami prawnymi dotyczącymi medycyny estetycznej. Efektem tej wieloletniej, często tytanicznej pracy, był pierwszy i bardzo oczekiwany akt prawny – rozporządzenie Ministra Zdrowia z 13 czerwca 2023 w sprawie umiejętności lekarzy i lekarzy dentystów, gdzie zawarto katalog umiejętności zawodowych. W katalogu po raz pierwszy pojawiło się pojęcie medycyny estetyczno-naprawczej. Rozporządzenie to wprowadziło także konieczność certyfikacji w zakresie tych umiejętności. To bardzo duży sukces SLDE i innych organizacji zaangażowanych w konsultacje dotyczące tworzenia nowej umiejętności. Dalsze prace nad regulacjami kontynuowane będą w przyszłym roku.
Przed nami przygotowania do Sylwestra, wszystkim Państwu życzmy wspaniałego wieczoru, doskonałej zabawy, radosnego, obfitującego w sukcesy i przyjemności Nowego Roku 2024!
Zarząd SLDE i Fundacji Medycyny Anti-Aging