Nordlys

Platforma laserowa Nordlys, amerykańskiej marki Candela

Nordlys to multiplatforma laserowa, oferująca możliwości terapii najważniejszych i najczęściej spotykanych w gabinetach dermatologicznych i estetycznych wskazań laserowych.
Najnowsza odsłona platformy, produkowanej przez amerykańską markę Candela – jednego z liderów rynku laserów dermatologicznych – posiada aż 11 głowic zabiegowych, umożliwiając wysoce specjalistyczną terapię i optymalne parametry w celu zapewnienia doskonałych rezultatów i maksymalnego bezpieczeństwa pacjenta.
Urządzenie jest połączeniem technologii Ellipse SWT, Frax 1550 nm, Frax 1940 nm oraz Nd:YAG, dzięki czemu doskonale radzi sobie z wieloma wskazaniami, m. in.: zmiany naczyniowe, teleangiektazje, trądzik różowaty, poikilodermia, zmiany pigmentacyjne, jeziorka żylne, w zabiegach na blizny potrądzikowe, blizny pooperacyjne, rozstępy, czy poprawa tekstury skóry i resurfacing.
Jedną z unikalnych cech dla tej platformy jest technologia Ellipse SWT (Selektywna Technologia Wąskopasmowa) zapewniająca korzystanie z wąskiego pasma światła, odcinanego dwustronnie – sprawia to, że z jednej strony wykorzystane jest dokładnie pasmo absorpcji targetowanego chromoforu, a z drugiej strony odcięte jest zbędne pasma promieniowania, które nie wpływa na efektywność zabiegu (a które mogłoby zwiększać ryzyko wystąpienia efektów ubocznych). Drugą bardzo ważną cechą tej technologii jest możliwość dobierania czasu trwania impulsów dokładnie do czasu relaksacji termicznej celu terapii – od zaledwie 0,5 ms do 99,5 ms. Dzięki temu, lekarz otrzymuje narzędzie, które pozwala na kontrolę nad każdym parametrem (energia, pasmo, czasy i kształt impulsu) co zapewnia bardzo szeroki zakres indywidualizacji terapii w zależności od potrzeb.
Technologia frakcyjna platformy Nordlys zapewnia doskonałe rezultaty, szybki okres gojenia i wysoki komfort pracy oraz monitorowanie poprawności przeprowadzania zabiegu. Głowice 1550 nm i 1940 nm są wyposażone w specjalne rolki, które przesuwają się po skórze z funkcją monitorowania szybkości przesuwania – w przypadku nieprawidłowości urządzenie reaguje odpowiednio – dzięki temu zapewnione jest najwyższe bezpieczeństwo pacjenta i dokładność procedury. Głowice dodatkowo posiadają funkcję chłodzenia SoftCool oraz doświetlenie pola zabiegowego.
Głowica Nd:YAG doskonale sprawdza się w terapii przezskórnej terapii naczyń na nogach. Oferuje plamki zabiegowe w zakresie od 1,5 mm do 5 mm, zapewniając 3 rodzaje końcówek zabiegowych – okrągłą, półokrągłą oraz okrągła ze szkłem szafirowym, umożliwiającą ucisk powierzchniowych naczyń w celu dotarcia do tych głębiej położonych. Głowica jest wyposażona w nadmuchowy system chłodzenia SoftCool, co pozwala na zabezpieczenie termiczne naskórka, jednocześnie nie skutkuje obkurczaniem powierzchownym naczyń – które mogą być celem terapii – do czego może dochodzić w przypadku chłodzenia kontaktowego.

Wybierz

Nordlys

Pozostałe produkty i usługi zgłoszone do Pereł Dermatologii Estetycznej 2023 - Bezpieczeństwo

Okolice intymne

Okolice intymne-różnorodne techniki zabiegowe

Dermokosmetyki i suplementy

Skóra problematyczna (wrażliwa, tłusta, łojotokowa)

Regeneracja pozabiegowa

Doustne terapie wspomagające

Strona kierowana wyłącznie do użytkowników posiadających formalne wykształcenie z zakresu medycyny lub ochrony zdrowia.

Przechodząc dalej, oświadczasz że:

  • Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny lub ochrony zdrowia.
  • Jesteś świadoma/y że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych, udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione.